Badoo

Środa, 22 listopada 2023 (11:16) Aktualizacja Czwartek, 21 grudnia 2023 (09:46)
Badoo to randkowy portal społecznościowy, założony przez rosyjskiego przedsiębiorcę Andrieja Andriejewa w 2006 roku. Serwis działa w 190 krajach i jest dostępny w 47 językach, co czyni go najczęściej używaną siecią randkową na świecie. Aplikacja Badoo jest dostępna na systemy iOS, Android oraz jako wersja webowa. Model biznesowy Badoo opiera się na zasadzie freemium, co oznacza, że podstawowe usługi są dostępne bezpłatnie, ale istnieją również płatne funkcje premium.
Badoo - najważniejsze informacje
Badoo to aplikacja randkowa. /123RF/PICSEL

Badoo - najważniejsze informacje

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2006

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Opcja

 • Rejestracja:

  Tak

Portal Badoo zdobył popularność jako jedna znajchętniej pobieranych aplikacji do randkowania w 21 krajach w 2016 roku. Już w 2011 roku magazyn Wired określił Badoo jako "masowe zjawisko" w takich krajach jak Brazylia, Meksyk, Francja, Hiszpania i Włochy. W styczniu 2008 roku rosyjski inwestor Finam Capital, zainwestował 30 milionów dolarów, uzyskując 10% udziałów w Badoo, mając na celu ekspansję na rynek rosyjski. Do 2009 roku udział Finam w Badoo wzrósł do 20%.
 
Badoo zdobyło popularność na Facebooku dzięki popularnym grom i quizom społecznościowym. W kwietniu 2017 roku Badoo przeszło rebranding, przyjmując kolor fioletowy oraz pomarańczowe serce jako logo i hasło "Więcej niż randki". W 2019 roku serwis Badoo znalazł się w centrum uwagi po artykule w Forbesie opisującym problemy związane z nierównością płci, używaniem narkotyków oraz dyskryminacją seksualną i rasową w miejscu pracy.

Główne funkcja aplikacji randkowej Badoo

Główne funkcje Badoo umożliwiają użytkownikom poznawanie nowych ludzi. Można przeglądać profile osób w pobliżu, szukać użytkowników w innych miastach, a także korzystać z funkcji "Spotkania", gdzie użytkownicy oceniają profile innych, przesuwając wprawo (tak) lub w lewo (nie).

W sierpniu 2017 roku Badoo wprowadziło funkcję czatu wideo, a w 2018 roku testowano możliwość transmitowania na żywo.
 
Bezpieczeństwo użytkowników to priorytet dla Badoo. Wprowadzili funkcję weryfikacji zdjęć, gdzie użytkownicy muszą naśladować konkretną pozę, a następnie jedno z 5 000 moderatorów weryfikuje to zdjęcie. Badoo oferuje również funkcje premium, takie jak "Rise Up",które zwiększają widoczność profilu użytkownika.
 
W 2009 roku w badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Cambridge, Badoo uzyskało najniższą ocenę pod względem prywatności wśród 45 badanych portali społecznościowych. 

Ponadto fińska gazeta Iltalehti donosiła, że wiele profili na Badoo zostało stworzonych bez zgody osób, które zostały tam przedstawione, a niektórzy zgłaszali te działania na policję.

Badoo i nieudana randka

Badanie przeprowadzone w 2022 roku przez Badoo na różnych rynkach ujawniło, że 82% singli miało przynajmniej jedno nieudane spotkanie w ciągu roku, a w ciągu 12 miesięcy nawiązało średnio 4 nieudane relacje. Z tego powodu 76% uczestników badań odczuwało stres i wypalenie związane z randkowaniem. 87% singli chciałoby jasno określać swoje intencje randkowe na samym początku.

Badoo - Wiadomości