Portale i aplikacje randkowe. Najlepsze do znalezienia miłości

Randkowanie przez aplikacje i portale internetowe to obecnie popularny sposób na poznanie nowych ludzi i znalezienie potencjalnego partnera. Mamy dziś wiele serwisów randkowych, które ułatwiają znaleźć miłość. Tinder, Badoo, Facebook Dating, Sympatia, Zaadoptuj Faceta - to jedne z najlepszych aplikacji randkowych, które zyskały popularność. Jakie mają funkcjonalności, zalety i wady? Sprawdź i zwiększ swoje szanse na miłość w najlepszych aplikacjach randkowych i portalach do randkowania w 2023 roku.

  • Sporą zaletą aplikacji randkowych jest to, że w mgnieniu oka można poznać osoby w najbliższej okolicy. Plusem jest też fakt, że znajdują się w nich różne informacje, np. o zainteresowaniach. Selekcja odbywa się błyskawicznie, co okazuje się oszczędnością czasu.
  • Szybkie decydowanie o tym, czy dana osoba wpisuje się w profil idealnego partnera, to właśnie zasługa dobrego portalu randkowego. Często wystarczy krótki opis i zdjęcia, by stwierdzić, jak się postrzega danego człowieka - jako atrakcyjnego czy wręcz przeciwnie.
  • Łatwość nawiązywania relacji w ten sposób to zdecydowana zaleta aplikacji randkowych i portali randkowych. Temat poznawania partnera lub partnerki przez internet przestał być tabu. 

Reklama

Tinder. Najlepsza aplikacja randkowa

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych. To nie tylko popularny, ale i prosty w obsłudze portal randkowy na telefon. Ułatwia nawiązywanie relacji i działa na zasadzie pierwszego wrażenia. Tak jak na ulicy - mijając daną osobę, można szybko zdecydować, co się sądzi o jej atrakcyjności. Jeśli ktoś na Tinderze wyda się atrakcyjny, wystarczy przesunąć na jego profilu palcem w prawo, jeśli nie - w lewo. Gdy dwie osoby spodobają się sobie, wtedy pojawia się możliwość rozmowy na czacie, a potem umówienia się na spotkanie.

Na Tinderze wszystko dzieje się szybko - wystarczy kilka razy przesunąć palcem. Aplikacja randkowa przyciąga nie tylko osoby poszukujące stałych partnerów, ale również te zainteresowane przelotnymi romansami. 

Wskazówką, że ktoś nie szuka stałego związku, mogą być skróty umieszczane w opisach, takie jak ONS czy FWB. Pierwszy oznacza "One Night Stand", czyli "Przygodę na jedną noc", drugi to "Friends With Benefits", czyli "Przyjaciele z dodatkowymi korzyściami". 

Warto dodać, że w wersji podstawowej Tinder jest darmowy.

Badoo. Dobra aplikacja do randkowania

Kolejna popularna aplikacja randkowa to Badoo. Jest znana na całym świecie i umożliwia poznanie drugiej połówki. Badoo jest bezpłatne, można jednak dokupić dodatkowe opcje takie jak rozszerzenie widoczności profilu. 

Badoo odsiewa boty, co pomaga w efektywniejszej komunikacji między ludźmi i randkowaniu. Popularność aplikacji w wielu krajach zwiększa możliwości poznawania ciekawych osób.

Facebook Dating. Serwis randkowy na FB

Facebook Dating to serwis randkowy od Facebooka. Usługa zadebiutowała w Polsce pod koniec 2020. Plusem jest to, że wystarczy mieć konto na Facebooku, by zacząć randkowanie w serwisie. Z tego powodu jest to też usługa bezpłatna.

W menu Facebooka trzeba włączyć opcję "Randki", stworzyć swój profil randkowy i zdecydować o preferencjach. Atutem jest niewątpliwie brak konieczności logowania się na nowym serwisie randkowym i spora liczba potencjalnych kandydatów i kandydatek. Wśród nich nie znajdą się znajomi, chyba że użytkownik zdecyduje inaczej.

Sympatia, czyli polski portal randkowy

Aplikacje randkowe polskiej produkcji? To przede wszystkim Sympatia, portal randkowy, który zakorzenił się w świadomości użytkowników. Sympatia jest dostępna w Polsce od 2002 roku.

Założenie konta randkowego na Sympatii, podobnie jak w innych aplikacjach, jest darmowe, ale to bez opłat nie stwarza wielu możliwości. 

Płatna wersja serwisu randkowego pozwala otrzymywać konkretne i dopasowane rekomendacje partnerów i partnerek, a także bez limitu odpowiadać na wiadomości. To świetne rozwiązanie dla singli, którzy mają sprecyzowane oczekiwania względem wymarzonej drugiej połówki.

ZaadoptujFaceta. Aplikacja randkowa dla kobiet

Kolejna aplikacja randkowa to rozwiązanie dla kobiet. Mężczyźni mogą zaprezentować się tutaj z jak najlepszej strony i liczyć na to, że potencjalne partnerki wybiorą właśnie ich. Facet może przedstawić się (czyli wysłać zauroczenie) oraz pomachać ręką. Kobieta natomiast decyduje o tym, czy dojdzie do rozmowy.

W podjęciu decyzji pomagają opis oraz zdjęcie profilowe kandydata. To miejsce, w którym mężczyźni muszą wykazać się sporą cierpliwością. W tym portalu randkowym panowie są towarami, które kobiety wrzucają do swoich koszyków "zakupowych". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Tinder | Badoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy