Google Home

Wtorek, 12 września 2023 (10:35) Aktualizacja Czwartek, 14 września 2023 (16:16)
Google Home to nazwa, która dotyczy aplikacji i głośnika (ten można spotkać także pod nazwą Google Nest).
Google Home - najważniejsze informacje
Dzięki aplikacji Google Home nasz dom jest smart. /123RF/PICSEL

Google Home - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    usługa, aplikacja, urządzenie multimedialne

  • Opłata:

    Nie

  • Rejestracja:

    Tak

Google Home to oprogramowanie, które powstało z myślą ostworzeniu systemu inteligentnego domu. Aplikacja pozwala na sterowanie różnymi urządzeniami domowymi z poziomu telefonu (wykorzystując m.in. asystenta Google). 

Aplikacja Google Home poza standardową obsługąza pomocą poleceń ma także możliwość ustalenia rutynowych działań, które będąpowtarzane każdego dnia. Oznacza to, że o określonej porze i bez wydawania dodatkowych komend uruchomi siętelewizor, włączy muzyka lub oświetlenie. 
 
Głośnik Google Home to z kolei urządzenie,które łączy się z aplikacją. Umożliwia sterowanie urządzeniami za pomocąkomend. Pełni funkcję mikrofonu. Wystarczy jedno polecenie, aby włączyćtelewizor lub oświetlenie w wybranym pomieszczeniu. 

Jakie urządzenia można obsługiwać w aplikacji Google Home?

Żeby korzystać z aplikacji Google Homewystarczy telefon z systemem Android lub iOS. Wśród urządzeń, którymi możnasterować z pomocą oprogramowania, znajdują się m.in. telewizory, lodówki, robotysprzątające, piekarniki, kamery, klimatyzatory, systemy oświetleniowe, a takżeróżnego rodzaju urządzenia sieciowe, np. Chromecast. 

Jak podłączyć urządzenia do aplikacji Google Home?

Sparowanie urządzeń z oprogramowaniem Google Homejest łatwe i szybkie. Wystarczy uruchomić aplikację w smartfonie i dodać wpanelu wybrany sprzęt. Jeżeli ten jest podłączony do sieci, to powinien zostaćwykryty automatycznie. Wówczas należy nadać uprawnienia i rozpocząć sterowanieposzczególnymi urządzeniami.

Jakie aplikacje są kompatybilne z Google Home?

Google Home współpracuje także zinnymi aplikacjami. Najpopularniejsze z nich to m.in. Philips Hue, Smart Life,Samsung SmartThings. Żeby się z nimi połączyć, wystarczy uruchomić Google Home,przejść do ustawień i wyszukać oprogramowanie.

Google Home - Wiadomości