Żabka

Wtorek, 16 stycznia 2024 (12:06) Aktualizacja Piątek, 15 marca 2024 (12:57)
Żabka to powstała w 1998 roku sieć sklepów spożywczych, prosperujących na terenie Polski. Początkowo spółka zaczynała od siedmiu sklepów rozmieszczonych w okolicach Poznania i Swarzędza. Sklepy Żabka oferują szeroki asortyment towarów, obejmujący zarówno świeże produkty spożywcze, napoje, jak i artykuły higieniczne oraz podstawowe artykuły gospodarstwa domowego.
Żabka - najważniejsze informacje
Sklep sieci Żabka. /123RF/PICSEL

Żabka - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1998

  • Kraj założenia:

    Polska

Żabka działa na zasadach franczyzy, która jest systemem handlowym opierającym się na bliskiej współpracy pomiędzy dwiema osobno zarejestrowanymi i niezależnymi prawnie oraz finansowo firmami.

W Polsce istnieje już około 10 tysięcy sklepów tej spółki, które prowadzone są przez ponad 8600 osób, zwanych franczyzobiorcami.

Główna siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Natomiast sieć sklepów Żabka obsługiwana jest przez siedem centrów logistycznych, znajdujących się w: Plewiskach, Tychach, Nadarzynie, Pruszczu Gdańskim, Szałszy, Komornikach oraz Tyńcu Małym.

Sklepy zawdzięczają swoją popularność, między innymi dzięki wygodnej lokalizacji sklepów, które często znajdują się w pobliżu osiedli.

Żabka ma aplikację Żappka

W 2019 roku Żabka udostępniła aplikację “Żappka”, dzięki której klienci dokonywać mogą zakupów, za które otrzymują tak zwane żappsy. 

Zebrane żappsy uprawniają do odbioru nagród, które uzależnione są od ilości zebranych “punktów”. Aby zbierać żappsy wystarczy dokonywać zakupów w sklepach sieci Żabka oraz przy finalizacji transakcji zeskanować kod, przypisany do konta w aplikacji.
 
Ponadto klient w aplikacji otrzymuje spersonalizowane promocje, a także dzięki niej jest na bieżąco z aktualnymi cenami ulubionych produktów.

Co to jest Żabka Nano?

Żabka Nano to koncept sklepów oparty na innowacyjnych rozwiązaniach, które przekształcają tradycyjne sklepy w autonomiczne placówki czynne całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. 

W takich miejscach klienci mogą szybko dokonywać zakupów, nie korzystając z kas ani gotówki. Wystarczy zarejestrować się w specjalnym systemie, wejść do sklepu, następnie wybrać potrzebne produkty i wyjść. Płatność zostanie dokonana automatycznie.
 
Pierwsza Żabka Nano powstała w Piasecznie.

Temat Żabka znajdziesz również w serwisie:

Żabka - Wiadomości

Żabka - Wideo