Reklama

Gates ujawnia, kiedy pokonamy pandemię. „Masowe i przymusowe szczepienia”

Miliarder ostatnimi czasy jest oskarżany przez różne środowiska o spowodowanie pandemii z chęci depopulacji ludności, ograniczenia naszej wolności i zarobienia ogromnych pieniędzy na szczepionkach.

Gates co jakiś czas pojawia się w mediach i nie szczędzi gorzkich słów pod adresem rządu Stanów Zjednoczonych i Chin, a także Światowej Organizacji Zdrowia. Zarzuca wszystkim opieszałość w walce z pandemią CoVID-19, kiepski przepływ informacji i brak konkretnego planu działania na wypadek nowych pandemii, które mogą wystąpić jeszcze w obecnej dekadzie.

Współzałożyciel Microsoftu zapowiedział, że wyda miliardy dolarów z własnej kieszeni na opracowanie skutecznej szczepionki lub leku na CoVID-19. Wsparł już finansowo i naukowo 7 firm biotechnologicznych, które intensywnie pracują nad specyfikami. Filantrop podkreśla, że nieocenioną rolę w powstaniu skutecznej szczepionki odegrają ochotnicy. To będą bohaterowie naszych czasów. Dzięki nim skrócimy ten proces z 5 lat do 9-18 miesięcy.

Reklama

Tymczasem na jego osobistym blogu pojawił się artykuł na temat początków pandemii, jej aktualnemu przebiegowi i przyszłości. Gates napisał tam swoje spostrzeżenia, a nawet powiedział, kiedy i w jaki sposób pokonamy ten patogen oraz wrócimy do normalności. Jego prognozy są dość optymistyczne. Trzeba tutaj podkreślić, że jest on ekspertem w tych sprawach, ze względu na fakt, że jego fundacja na co dzień zajmuje się pracami nad specyfikami na najgroźniejsze choroby świata.

Miliarder zapowiedział, że pierwsze szczepionki już są testowane kliniczne na ochotnikach. Wstępne wyniki powinniśmy poznać w czerwcu lub lipcu. Pomimo tego, szczepienia nie odbędą się w tym roku, tylko najszybciej w połowie następnego. Co najważniejsze, mają być one prowadzone na masową skalę i przymusowe, inaczej nie pokonamy pandemii. Obecnie na świecie tworzonych jest kilkadziesiąt specyfików na CoVID-19, ale Gates uważa, że do jesieni powinniśmy wybrać kilka z nich i zainwestować w ich masową produkcję. Jego fundacja ma zamiar wybudować dla nich ogromne fabryki, by móc jak najszybciej zaszczepić setki milionów ludzi.

Filantrop przewiduje też, że proces powrotu ludzkości do normalności może nastąpić za kilka miesięcy, ale stan sprzed pandemii będziemy mogli realnie osiągnąć dopiero za kilka lat. Na pewno nic już nie będzie takie samo. Gates uważa jednak, że cywilizacja powinna wyjść z tego bardziej doświadczona i lepiej przygotowana na kolejne pandemie, które są tylko kwestią czasu.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Gates Notes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy