Samsung Galaxy Fold to porażka. „Wyświetlacz łamie się po jednym dniu”

Pierwsi testerzy kilka dni temu zaczęli swoje osobiste przygody z innowacyjnym smartfonem Samsunga o nazwie Galaxy Fold. Chociaż są zachwyceni nowymi możliwościami, to jednak nie polecają zakupu tego wynalazku.

Składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami miały być mobilną innowacją 2019 roku, a wszystko wskazuje na to, że za sprawą Samsunga mogą okazać się największą klapą. Tak przynajmniej twierdzą znani mainstreamowi eksperci ze świata mobilnych urządzeń, którzy już mogą z Foldem obcować do woli na co dzień. Recenzenci pozytywnie przyjęli wynalazek łączący w sobie zalety smartfona i tabletu, ale nie polecają go kupować, ponieważ jest on zwyczajnie niedopracowany.

Chociaż Samsung jakiś czas temu opublikował materiał filmowy z jednego ze swoich laboratoriów, gdzie bezustannie testowane są Galaxy Fold przez specjalne maszyny, które składają je i rozkładają, a inżynierowie twierdzą, że wyświetlacz bez problemu przetrwa setki takich akcji, to jednak recenzenci donoszą, że pękają one już po jednym dniu użytkowania. Nie, nie są to odosobnione przypadki, a właściwie norma.

Reklama

Chyba ludzie z koreańskiego koncernu nie oczekują, że szczęśliwy użytkownik smartfona za blisko 10 tysięcy złotych będzie obchodził się z nim jak z jajkiem, gdy nie robi tego ze zwykłym smartfonem, tylko dlatego, by komuś udowodnić, że jest to urządzenie odpowiednio trwałe i odporne na codzienną rzeczywistość użytkowania.

Recenzenci opublikowali na profilach twitterowych fotografie swoich uszkodzonych wyświetlaczy w Galaxy Fold. Co najgorsze, ekrany pękły w miejscu zgięcia, więc nie było to wina nieprawidłowego użytkowania, tylko zwykła wada fabryczna lub po prostu niedopracowana technologia. Eksperci podkreślili, że już po pierwszych godzinach użytkowania na wyświetlaczach pojawiły się wybrzuszenia i proste kreski, a później wyświetlacze po prostu pękały.

Samsung wydał oświadczenie w tej sprawie: „Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych. Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń”.

Przedstawicie koreańskiego koncernu podkreślają, że „kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom”.

Samsung zapowiedział, że Galaxy Fold pojawią się na sklepowych półkach jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Wtedy wszyscy zainteresowani będą mogli osobiście zweryfikować, czy takie innowacyjne urządzenie roku 2019 rzeczywiście jest takie przełomowe, praktyczne i warte uwagi, jak się je od jakiegoś czasu przedstawia.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Samsung/The Verge

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy