Zobacz, jak pęka ekran w FlexPai, pierwszym na rynku składanym smartfonie

YouTuber Jerry, który prowadzi popularny na tym serwisie kanał JerryRigEverything, postanowił zamówić sobie pierwszy na rynku składany smartfon z elastycznym ekranem i sprawdzić, czy przetrwa jego morderczy test.

Okazuje się, że dość tandetnie wyglądający smartfon od chińskiej firmy Royole, wcale nie jest takim słabym zawodnikiem. Podczas testu poddawał się rysowaniu, podpalaniu i zginaniu mniej więcej w takim stopniu, jak topowe smartfony wielkich koncernów.  Co ciekawe, po złamaniu zawiasów, ekran można było składać w obu kierunkach, a pomimo tego, urządzenie wciąż było funkcjonalne. To pokazuje, że ten innowacyjny smartfon został zaprojektowany i wykonany w przemyślany sposób.

Trzeba tutaj podkreślić, że urządzenie jest w sprzedaży od kilku miesięcy, a składany smartfon od Samsunga przez ten czas borykał się z ogromnymi problemami. Najwidoczniej, Koreańczycy polecieli z motyką na Słońce. Tymczasem firemka z Chin, zasilana myślą twórczą inżynierów z Doliny Krzemowej, wyznaczyła sobie prosty cel i go szybko osiągnęła.

Reklama

Przypominamy, że urządzenie wyposażono w najnowszy układ premium od Qualcomm, czyli Snapdragon 8150 (jest to pierwszy smartfon na rynku z tym układem), 6 lub 8 GB pamięci RAM, 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, baterię o pojemności 3800 mAh z opcją superszybkiego ładowania Ro-Charge, port USB typu C oraz system operacyjny Android 9 Pie z nakładką Water OS.

Jeżeli chodzi o sam panel, jest to 7,8-calowy AMOLED o rozdzielczości 1920x1440 pikseli, który możemy złożyć do rozmiaru 4 cali, a producent zapewnia, że zastosowany zawias pozwoli na ponad 200 tysięcy złożeń sprzętu. W rozłożonej formie mamy więc praktycznie tablet o grubości 7,6 mm, a w drugim niewielki smartfon, który niestety nie jest zupełnie płaski, bo nie pozwala na to zastosowany mechanizm i musimy pogodzić się z grubością 15 mm.

Po złożeniu możemy wybrać sobie połówkę, z której będziemy korzystać, a wspomniana nakładka interfejsu użytkownika się na nią przełączy, na drugiej wyświetlając tapetę. Jedna z nich oferuje nieco większy ekran, który będzie wygodniejszy m.in. do przeglądania internetu, a druga podwójny aparat 16 MP + 20 MP, dzięki któremu zrobimy sobie selfie czy wykonamy wideorozmowę.

Źródło: GeekWeek.pl/JerryRigEverything / Fot. JerryRigEverything/Geek.com

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama