Zobaczcie wpadkę na prezentacji składanego Surface Duo od Microsoftu (film)

Rok 2020 zapisze się na kartach historii rozwoju urządzeń mobilnych jako ten należący do nowej mody na składane smartfony. W najbliższych miesiącach ma nastąpić ich wysyp. Tymczasem Microsoft ma zupełnie inny na to pomysł.

Gigant uważa, że duży potencjał drzemie jeszcze w prostszych urządzeniach, które posiadają dwa połączone ze sobą ekrany. Surface Duo jest na razie urządzeniem prototypowym, ale nie przeszkadza to Microsoftowi na jego prezentacje w najróżniejszych telewizjach.

Okazuje się jednak, że składany tablet nie jest jeszcze na tyle dopracowany, by go publicznie pokazywać. O tym fakcie mogli przekonać się sami inżynierowie Microsoftu i uczestnicy wydarzenia Microsoft 365 Developer Day. W trakcie prezentacji coś poszło nie tak i tablet odmówił posłuszeństwa kilka razy.

Reklama

Najpierw Gallo próbował rozwinąć Mapy Google na oba ekrany, ale ostatecznie aplikacja zamknęła się i nie można było jej przywrócić, a chwilę później specjalna wersja Androida zawiesiła się i nie można było kliknąć ikonki aplikacji. Inżynier Microsoftu był jednak przygotowany na taką sytuację, więc szybko wyjął z kieszeni drugi prototyp i dokończył prezentację.

Bardzo niefajnie jednak poczynił dalej koncern. Otóż cała prezentacja została nagrana, a następnie wycięto z niej sceny wpadki. Ostatecznie do sieci trafiła więc prezentacja świetnie przygotowanego urządzenia, które jest już gotowe do masowej sprzedaży. Nie zmienia to jednak faktu, że urządzenie nie jest jeszcze dopracowane. Możemy oczekiwać, że ewentualne poprawki opóźnią moment jego pojawienia się w sklepach.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/Microsoft / Fot. Microsoft

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy