ChatGPT już może przeglądać internet. Na razie dostępne tylko dla wybranych

Na taką informację od dawna czekali miłośnicy ChatGPT. Popularny chatbot stworzony przez OpenAI wraz z najnowszą aktualizacją będzie mógł otwierać linki i weryfikować wiedzę w sieci www. Za tę usługę trzeba będzie dodatkowo zapłacić, ale to wkrótce się zmieni.

ChatGPT zyskał możliwość szukania informacji w sieci
ChatGPT zyskał możliwość szukania informacji w sieciEast News

Ten koszmar znają wszyscy, którzy korzystają z chatbot'a ChatGPT. Sztuczna inteligencja autorstwa firmy OpenAI miała zablokowany dostęp do internetu, a jej wiedza kończyła się na 2021 roku.

Przepraszam, ale moje źródło wiedzy zostało zaktualizowane ostatni raz we wrześniu 2021 roku i nie mam dostępu do internetu ani aktualnych informacji.
informacja najczęściej podawana użytkownikom przez ChatGPT

To jednak ma się wkrótce zmienić. 27 września w serwisie społecznościowym X (dawniej Twitter) firma OpenAI zamieściła informację, że chatbot w wersji płatnej ma już dostęp do internetu. To oznacza, że w poszukiwaniu aktualnych informacji może korzystać z internetowych wyszukiwarek.

ChatGPT może teraz przeglądać Internet, aby zapewnić Ci aktualne i wiarygodne informacje wraz z bezpośrednimi linkami do źródeł. Nie ogranicza się już do danych sprzed września 2021 r.
wpis na koniec OpenAI w serwisie X

ChatGPT z dostępem do internetu jest na razie tylko dla tych, którzy za dodatkową opłatą wykupili subskrypcje Plus i Enterprise, czyli korzystają z wersji chatbot'a GPT-4. Firma OpenAI zapowiada, że za jakiś czas dostęp ChatGPT z dostępem do internetu będzie dla wszystkich. Nie podaje jednak informacji, kiedy to się stanie i czy wersja GPT-4 zastąpi wersję GPT 3.5, czy może funkcja przeglądania internetu zostanie dodana do modelu GPT 3.5

ChatGPT mówi i maluje obrazy

Firma OpenAI już wielokrotnie zapowiadała, że pracuje nad modelem chatbota z opcją wyszukiwania przez moduł sztucznej inteligencji informacji w sieci. W czerwcu 2023 W mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że opcja z dostępem do sieci jest przez grono użytkowników testowana w wersji beta, ale ChatGPT popełniał zbyt dużo błędów, aby można ją było wprowadzić. Bardzo często mieszał najnowsze informacje z tymi, które były nieaktualne. Udzielając odpowiedzi zdarzało mu się także tworzyć fikcyjne informacje, które przez internautów zostały natychmiast nazwane "halucynacjami".

Programiści OpenAI musieli sobie poradzić z tymi wadami chatbot'a, skoro zdecydowali się udostępnić wersję z opcją z internetową wyszukiwarką. I tak zostali w tej sprawie wyprzedzeni przez konkurencję - dostęp do internetu od dawna ma np. Bing, czyli chatbot firmy Microsoft. Aktualizacja z dodaniem funkcji przeglądania internetu następuje po tym, jak 25 września ChatGPT otrzymał również aktualizację pozwolającą na wysyłanie obrazów, a także na rozmowę z chatbotem za pomocą głosu. ChatGPT, GPT-3.5 i GPT-4 będą w stanie zrozumieć pytania zadawane przez użytkowników i odpowiedzieć jednym z pięciu różnych głosów.

OpenAI niedawno ogłosił również debiut DALL-E 3, czyli najnowszej wersji sztucznej inteligencji generującej obrazy.

Kolejne opcje i dodatkowe możliwości ChatGPT mamy poznać na pierwszej w historii konferencji programistów firmy OpenAI, która pod nazwą  OpenAI DevDay odbędzie się 6 listopada w San Francisco.

Oko w oko z Dawidem. Słynna rzeźba też wymaga sprzątaniaAssociated Press© 2023 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas