DARPA prezentuje nowy pojazd wojskowy

W maju, zwycięzca konkursu na pojazd wojskowy XC2V organizowanego przez DARPA, miał dostać środki na zbudowanie prototypu swojego mini-czołgu i przedstawić go w czerwcu. Jest już czerwiec więc wypada pokazać co stworzyli.

Po tym jak Local Motors wygrała konkurs, dano im zaledwie 14 tygodni, aby zbudować prototyp pojazdu "FLYPMODE", na zwykłym podwoziu zdolnym prowadzić działania w walce, na misjach medycznych i ewakuacji. Jak się okazuje, nie potrzebowali nawet całego czasu i skończyli projekt przed terminem. Zapoznaj się ze zdjęciami i filmem. Pojazd nie jest jeszcze uzbrojony, ale i tak wygląda świetnie.

Częścią całego przedsięwzięcia, było sprawdzenie, jak skutecznie prywatny przemysł może być wykorzystywany w produkcji dla wojska. W rezultacie prototyp pojazdu powstał 5 razy szybciej, niż podczas normalnej procedury. Organizacja nie podała kosztów, ale z pewnością nie były tak wysokie, jak produkcja nowego typu czołgu.

DARPA ma nadzieję, że projekt ten pozwoli im się dobrze przystosować do zmieniającego się oblicza wojny i pomoże w efektywnym opracowywaniu i wdrażaniu nowego sprzętu, gdy to konieczne.

Prototyp XC2V na wideo:

Reklama

Paweł Rogaliński

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: DARPA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy