EIZO zaprezentowało swój pierwszy monitor OLED

Niebawem na rynku pojawi się pierwszy monitor z limitowanej serii FORIS NOVA. Model o rozdzielczości 4K i ekranie wielkości 21.6” dedykowany jest dla miłośników gier, filmów i multimediów przygotowanych w formacie HDR.

FORIS NOVA zaprojektowano, bazując na doświadczeniach zebranych podczas lat pracy nad rozwojem linii ColorEdge, monitorów dedykowanych do zastosowań, w których zgodność kolorystyczna ma znaczenie krytyczne, takich jak przemysł filmowy czy poligrafia.

Monitor z panelem OLED (organic light-emitting diodes) o przekątnej 21.6", umożliwia precyzyjne sterowanie podświetleniem każdego piksela. Wysoki kontrast 1.000.000:1 sprawia, że wyświetlane czernie są głębokie, a nawet subtelne rozświetlenia i cienie wybijają się spośród tła, co nie jest zazwyczaj dostrzegalne w konwencjonalnych monitorach. Co więcej, monitor wyświetla obrazy w standardzie HDR10 i HLG (hybrid log-gamma).

Reklama

Standard HDR (High Dynamic Range) to rozpiętość tonalna o zakresie zbliżonym do postrzegania kolorów i światła przez ludzkie oko. Monitor z technologią HDR potrafi wiernie odtwarzać zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary obrazu, nie pogarszając jakości jednych na rzecz drugich.

Niezwykle krótki czas reakcji matrycy - poniżej 0.04 ms zapewni niezwykłe doznania graczom - grając na pełnym ekranie  4K/60p lub full HD (1920 x 1080), input lag nie przekracza 1.67 ms. Kompaktowa konstrukcja z 21.6" ekranem świetnie sprawdzi się w domowym zaciszu.

Modele FORIS NOVA znajdą się niebawem w Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Dostępność różni się w zależności od kraju.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: 4K | OLED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy