Reklama

Elektryczna łódź Jaguara pobiła rekord prędkości

Firma Jaguar zaprezentowała elektryczną łódź, której udało się podbić rekord prędkości w poruszaniu się na wodzie.

Jaguar zaprezentował konstrukcję V20E - łódź, która działa w oparciu o napęd elektryczny. Na jeziorze Coniston Water w Anglii, wspomniany sprzęt pobił jednocześnie rekord świata, który został pierwotnie ustanowiony dokładnie 10 lat temu.

Łódź Jaguara została stworzona przy współpracy z ekspertami wyścigowymi pracującymi między innymi dla firmy Williams Advanced Engineering. Dzięki temu, model V20E działający w oparciu o specjalnie przygotowane baterie był w stanie poruszać się po wodzie z prędkością 88,62 mil na godzinę (142,620 km/h). W łodzi zastosowano technologie oraz rozwiązania, które do tej pory stosowane były między innymi w elektrycznych samochodach Formuły E.

Reklama

Rekord prędkości pobity przez Jaguara na wodzie nie jest bez znaczenia. Firma już do 2020 roku chce porzucić rozwój samochodów z silnikami spalinowymi stawiając w pełni na rozwiązania elektryczne. Pierwszym autem, które wyjedzie z fabryk Jaguara ma być model I-Pace.

Przemysł motoryzacyjny coraz częściej skłania się ku rozwiązaniom elektrycznym. Jak widać w świecie wodnego transportu również możemy mieć do czynienia z rewolucją. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar | elektryczna łódź

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy