Reklama

Fidget Spinner - kobieta, która je wynalazła, nie zarabia na nich

Popularna zabawka została wynaleziona przez amerykankę już w latach 90.. Nie zarobiła ona jednak na tym pomyśle ani dolara.

Fidget Spinnery robią furorę na całym świecie. Ta prosta zabawka zawojowała internet, szkoły i podwórka w Stanach Zjednoczonych, a od niedawna także w Polsce. Wydawać by się mogło, że ktoś, kto wymyślił ten gadżet zarabia teraz na nim krocie, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. 

Wynalazcą zabawki jest amerykanka Catherine Hettinger, która opatentowała ją pod koniec lat 90. i przez kilka lat próbowała znaleźć chętnych na wprowadzenie jej do sprzedaży. Nawiązała nawet kontakt z firmą Hasbro, jednak ta odrzuciła projekt, nie wierząc w jego sens. 

Ostatecznie, w 2005 roku Hettinger przestała płacić za przedłużanie patentu, ponieważ nie pozwalała jej na to sytuacja materialna. 

Obecnie, produkcją Fidget Spinnerów zajmuje się wiele firm, w tym samo Hasbro. Wszystkie zarabiają olbrzymie pieniądze na pomyśle skromnej amerykanki. Ta postanowiła jednak powalczyć o swój kawałek tortu i zorganizowała w serwisie Kickstarter zbiórkę na stworzenie oryginalnego Fidget Spinnera. W stosunkowo krótkim czasie udało uzbierać się większość potrzebnych środków, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że Hettinger uda się zarobić cokolwiek na swoim genialnym wynalazku. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fidget spinner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje