Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, buduje superjacht - ile będzie kosztował?

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, założyciel Amazona, zdecydował się na wybudowanie supernowoczesnego jachtu. Tworzona w tajemnicy przez holenderskiego producenta jednostka może poszczycić się długością sięgającą 127 metrów.

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata według listy "Forbesa", założyciel giganta Amazon, postanowił sprawić sobie "skromny" prezent. Mowa tu o supernowoczesnym i niesamowicie luksusowym jachcie, którego mógłby pozazdrościć nawet słynny rosyjski oligarcha Roman Abramowicz. Koszt budowy takiego pływającego domu - 500 mln dolarów.

To niewiele zważywszy, że zgodnie z wyliczeniami Forbesa, majątek Bezosa wnosi obecnie 182 mld dolarów.  Co więcej - już niebawem milioner nie będzie narzekał na brak czasu. Niedawno poinformowano, że miliarder postanowił zrezygnować z funkcji CEO firmy. Jego stanowisko zajmie Andy Jassy, szef Amazon Web Services.

Reklama

W życiu prywatnym Bezosa również doszło do wielu zmian - w 2019 roku, po 25 latach, rozwiódł się z MacKenzie Bezos. Przed rozstaniem, nie ukrywał swojego romansu z Lauren Sanchez. Niektórzy twierdzą, że rezygnacja z funkcji szefa Amazona, nowa partnerka i superjacht to nic innego jak kryzys wieku średniego w wydaniu najbardziej majętnego człowieka świata.

Superjacht - lepszy niż mają rosyjscy oligarchowie

Mierzący niemal 127 metrów długości, trójmasztowy, w pełni zautomatyzowany szkuner powstaje w holenderskiej stoczni, słynnego producenta jachtów Oceanco. Z uwagi na fakt, że cały projekt został utajniony, niewiele można powiedzieć o jego konstrukcji czy wyposażeniu. Wiadomo jednak, że będzie na tyle wielką jednostką by pomieścić dodatkowy - mniejszy jacht pomocniczy.

Oprócz tego na ośmiopoziomowym pokładzie znajdzie się 48 kajut mogących pomieścić nawet 68-osobową załogę i 36 pasażerów. Wzorem jachtów posiadanych przez wspomnianego Abramowicza, również założyciel Amazonu będzie mógł się relaksować w kilku basenach, jacuzzi, czy sali kinowej. Szybki transport zapewni natomiast lądowisko  dla helikoptera.

Po rezygnacji ze swej funkcji, Jeff Bezos chce się skupić na działalności charytatywnej, firmie kosmicznej Blue Origin oraz na dzienniku "Washington Post". Zapewne wśród tych zajęć znajdzie się dodatkowe miejsce na podróżowanie nowym jachtem. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeff Bezos | Amazon | jacht
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy