Najszybsza karta graficzna na świecie!

Firma AMD zaprezentowała oficjalnie najszybszą kartę graficzną na rynku - model AMD Radeon HD 6990.

W benchmarku 3DMArk11, który jest uznawany za branżowy standard, karta uzyskała wynik P11865 co stanowi rekord świata dla pojedynczej karty graficznej. AMD Radeon 6990 jest już dostępny na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 699 USD.

Zaprojektowana dla najbardziej wymagających graczy karta graficzna AMD Radeon HD 6990 wspiera standard DirectX 11 oraz zaawansowane funkcje graficzne. Za podwyższoną wydajność w grach odpowiada technologia AMD PowerTune, która pozwala na podniesienie taktowania zegara w najbardziej wymagających aplikacjach. Model HD 6990 oferuje wydajność w grach w jakości HD oraz obsługę do pięciu monitorów dzięki technologii AMD Eyefinity. Obsługa sześciu ekranów będzie możliwa za pośrednictwem akcesoriów DisplayPort 1.2, które pojawią się na rynku w kolejnych miesiącach.

Reklama

Nowa karta daje użytkownikom również możliwość dostosowania napięcia oraz częstotliwości taktowania zegara, co pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej wydajności. Dodatkowo, technologia AMD HD3D, dzięki wsparciu standardu HDMI 1.4a zapewnia możliwość odtwarzania stereoskopowego sygnału 3D w grach i filmach.

- Dzięki najwyższej wydajności w historii konsumenckich kart graficznych, AMD Radeon HD 6990 stanowi doskonałą propozycję dla zaawansowanych graczy - mówi Matt Skynner, corporate vice president i general manager, GPU division w AMD. - Z unikalnymi funkcjami takimi jak AMD Eyefinity, AMD PowerTune czy AMD HD3D, ta karta poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem - dodaje.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Radeon | AMD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy