Odblokowanie iPhone’a sprawia problem w pandemii

Apple nie poinformowało czy ma zamiar wprowadzić jakieś zmiany związane z technologią Face ID. Użytkownicy w maskach nie mogą bowiem łatwo odblokować smartfona.

Wiele osób miało nadzieję, iż Apple rozwiąże palący problem użytkowników iPhone’ów, czyli możliwość odblokowywania smartfona przy pomocy twarzy podczas noszenia marki. Face ID nie działa, kiedy osoby posiadają maski na twarzy, co rodzi prawdziwy problem. Amerykańska firma wprowadziła co prawda funkcjonalność pozwalająca na szybkie odblokowanie urządzenia kodem, jednak trzeba przyznać, iż nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Podczas premiery nowych, flagowych smartfonów Tim Cook nie wspomniał o tym jakoby Apple przygotowało inne obejście zwiększające komfort korzystania ze sprzętów.

Reklama

Face ID zostało po raz pierwszy wprowadzone do iPhone’ów w 2017 roku podczas premiery iPhone’a X. Czy można oczekiwać, że Apple wymyśli rozwiązanie, które pozwoli rozpoznać użytkownika w bezpieczny sposób na podstawie połowy jego twarzy? Tego nie wiadomo.

Nie wiadomo także, dlaczego Apple wypiera się powrotu do Touch ID oraz zaoferowania użytkownikom dwóch różnych metod autoryzacyjnych.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy