Reklama

Papież ostrzega przed nowymi technologiami

Papież Benedykt XVI wypowiedział się na temat rozwoju nowych technologii.

Na międzynarodowym kongresie mediów katolickich, Benedykt XVI powiedział, że "postęp technologiczny może sprawić, iż niemożliwe stanie się odróżnienie prawdy od iluzji i może prowadzić do nieporozumień pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym".

Papież dodał również, że wykorzystywanie nowych technologii w naszym codziennym życiu powinno automatycznie włączyć "sygnał alarmowy". Benedykt XVI jest bowiem zdania, że wzrost znaczenia świata wirtualnego może skończyć się obojętnością wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Stanowisko papieża wywołało dyskusję w świecie nowych mediów oraz technologii. Pojawiło się wiele różnych komentarzy na ten temat. Warto jednak zauważyć, że słowa te stanowią raczej wskazówkę lub pouczenie niż wypowiedź ex cathedra.

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: Benedykt XVI | papież

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama