Przez smartfony kobiety czują się winne?

Według badań przeprowadzonych na 1042 Amerykanach, które opublikowano właśnie w Journal of Health and Social Behavior, kobiety bardzo często czują się winne za to, że przynoszą pracę do domu.

Królujące na rynku smartfony i aplikacje pozwalające na przykład na korzystanie z poczty elektronicznej i internetowych komunikatorów sprawiły, że granica między życiem prywatnym, a zawodowym mocno się zatarła. By zająć się rzeczami zleconymi przez szefa często wystarczy jedno kliknięcie. Okazuje się, że ta sytuacja bardzo negatywnie wpływa na kobiety.

Z opublikowanego badania wynika, że panie znacznie gorzej od mężczyzn reagują na telefony czy służbowe maile po wyjściu z biura. W przedstawicielkach płci pięknej czas poświęcony pracy w domu wzbudza aż o 40 proc. większe poczucie winy niż w wypadku mężczyzn.

Reklama

Według naukowców frustrację i stres wynikający na przykład z wieczornych rozmów ze współpracownikami spowodowany jest tym, że kobiety podświadomie sądzą, że powinny zajmować się domowymi sprawami. Ciekawe co na to feministki?

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama