Przywal w monitor

Obiegowa opinia mówi, że z maniaków gier komputerowych wyrastają chuchra i wymoczki. Długie godziny spędzone przed komputerem powodują bowiem gorszy rozwój fizyczny (w tym schorzenia kręgosłupa i zastój mięśni) w porównaniu z uprawiającymi sport rówieśnikami. Ta sytuacja może się jednak diametralnie zmienić. Przyjemne z pożytecznym pozwoli połączyć wynalazek francuskiej firmy Big Ben

Firma ta proponuje bowiem urządzenie zastępujące joystick i pozwalające sterować bohaterami ulubionej gry za pomocą ruchów ciała. Sygnały przesyłane są do komputera drogą radiową. Bodypad składa się z zestawu sensorów na opaskach zakładanych na ręce i nogi oraz nadajnika i odbiornika.

Ruch ciała powoduje taki sam ruch postaci na ekranie. Oprócz "zmuszenia" gracza do ruchu (co powinno mu wyjść na zdrowie) dodatkową zaletą urządzenia jest to, że reakcje ciała przenoszone są do komputera szybciej niż za pomocą joysticka, co uatrakcyjnia grę.

Reklama

Na razie BodyPad jest dostępny w wersji działającej z konsolą XBox, jednak producent zapowiada odmiany dla innych konsol i dla peceta. Cena urządzenia to 49 euro.

Dowiedz się więcej na temat: monitor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama