Reklama

Samsung prezentuje nowe kości RAM do smartfonów

Koreański producent postanowił oficjalnie zaprezentować nowe kości pamięci operacyjnej RAM przeznaczone do urządzeń mobilnych. Każdy komponent działa w oparciu o pamięci LPDDR5.

Samsung oficjalnie zaprezentował nową pamięć RAM przeznaczoną do urządzeń mobilnych - kości opierają się o 10 nanometrowy komponent w standardzie LPDDR5. Wspomniane układy będą przeznaczone do obsługi między innymi sztucznej inteligencji oraz sieci 5G.

Nowe kości pamięci operacyjnej od Samsunga są w stanie osiągać szybkość transmisji danych nawet na poziomie 6400 Mb/s. To około 1,5 raza szybciej niż obecne czipy LPDDR4 używane we flagowych smartfonach. Obniżenie napięcia pozwoli Koreańczykom na zmniejszenie zapotrzebowania urządzenia na energię - wszystko to po to, aby smartfon działał dłużej na jednym ładowaniu.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo kiedy Samsung zdecyduje się pokazać pierwszego smartfona z nowymi kośćmi pamięci operacyjnej. Bardzo możliwe, iż układy 8 GB LPDDR5 trafią do Samsunga Galaxy S10, którego premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung | pamięć RAM

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy