Reklama

Serwis społecznościowy Google. Prawie jak Facebook?

W maju ma ruszyć nowy serwis społecznościowy firmowany przez Google. Będzie nowym Facebookiem czy skończy jak jego poprzednicy - Google Wave i Buzz?

To prawdziwa sensacja. W maju Google ma zaprezentować nową społecznościówkę o nazwie Circles, czyli kręgi (dawniej pojawiała się także nazwa Google +1). Zgodnie z najnowszymi informacjami prezentacja usługi odbędzie się 10-11 maja podczas Google I/O, czyli corocznej konferencji programistycznej, na której gigant obwieszcza światu swoje plany.

Czym Google Circles będzie się różnić od Facebooka? Przede wszystkim ułatwi grupowanie kontaktów i kierowanie konkretnych informacji, zdjęć czy plików wideo nie do wszystkich, ale do któregoś z "kręgów" znajomych.

Reklama

To w zasadzie wszystko, co wiadomo na temat nowego serwisu. Poza tym możemy już tylko spekulować, czy Google Circles ma szansę wcisnąć się między dwie gigantyczne machiny do przekazywania informacji przez internautów - Facebooka i Twittera.

Wyszukiwarkowy gigant musi jednak (po raz kolejny) spróbować, bo sporo traci przez to, że ludzie dzielą się informacjami właśnie w tych dwóch serwisach. Pytanie tylko, czy nie jest już za późno na próbę wdarcia się na ten rynek. Na dodatek to nie pierwsza taka próba. Po Google Wave i Google Buzz, które bardziej użytkowników denerwowały, niż radowały i w końcu okazały się totalną porażką, internauci raczej nie będą mieć już zaufania do kolejnej społecznościówki tej firmy.

Ale to oczywiście tylko spekulacje. Może Google nas zaskoczy i z czasem wszyscy przesiądziemy się z Facebooka na Circles?

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy