W 2013 roku powstanie smartfon Facebooka?

Facebook i HTC pracują podobno nad kolejną wersją tzw. FacebookPhone’a. Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się już kilka miesięcy temu i teraz znów dały o sobie znać. Według najświeższych, nieoficjalnych doniesień nowy FacebookPhone pojawi się na rynku już na początku przyszłego roku.

Takie informacje, powołując się na źródło w samym HTC, opublikował na swoich łamach ceniony, brytyjski portal Pocket-Lint. Zdaniem redakcji serwisu, urządzenie jest na razie w fazie testów i póki co nie wiadomo czy rzeczywiście ostatecznie trafi do sklepów. Jego kodowa nazwa to ponoć Opera UL i tak jak w wypadku Nexusa Google jest on jednostką OEM (tj. urządzeniem wyprodukowanym przez HTC na życzenie i z logo Facebooka).

Pierwsze benchmarki sugerują, że będzie on dysponować niezłym, dwurdzeniowym procesorem Qualcommu o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, układem graficznym Adreno 305, wyświetlaczem o rozdzielczości 720p i Androidem 4.1.1 Jelly Bean.

Reklama

Warto wspomnieć, że według wcześniejszych doniesień - OS-em nowego FacebookPhone’a nie miał być czysty, a w jakiś sposób zmodyfikowany wariant oryginalnego Androida. Jak zmodyfikowany? Tego na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też kiedy urządzenie może w końcu trafić na rynek - prawie na pewno nie stanie się to przed styczniem/lutym przyszłego roku.


Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Smartfon | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy