32-rdzeniowy Ryzen Threadripper od AMD doczekał się oficjalnego teasera

Gry i filmy mają swoje zapowiedzi, to dlaczego nie mogą mieć i procesory. AMD postanowiło przygotować zajawkę nadchodzącego 32-rdzeniowego procesora Ryzen Threadripper 2990X.

Intel chwalił się 28-rdzeniowym (56-wątkowym) modelem Core-X, który zadebiutuje pod koniec roku, a chwilę później przebiło go AMD, zapowiadając 32-rdzeniowy (64-wątkowy) model Ryzen Threadripper drugiej generacji. Teraz ten potworek doczekał się nawet swojej filmowej zapowiedzi.

Czerwoni zastosują w nim układy MCM (multi-chip modules) składające się z czterech 8-rdzeniowych kości Pinnacle Ridge, bazujących na usprawnionej 12 nm architekturze Zen+.

Producent nie chce jeszcze zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale spodziewać można się, że cała seria doczeka się zwiększenia liczby rdzeni i w sprzedaży mogą pojawić się również modele z 24 czy 28 rdzeniami.

Reklama

Zen+ powinno przełożyć się zaś na wyższe taktowania i niższe opóźnienia pamięci, tak jak to miało miejsce w procesorach Ryzen 2000. Oczekiwać można też wysypu nowych płyt głównych, które zachowają gniazdo TR4 z opcją wstecznej kompatybilności, ale dostarczyć mogą wsparcie dla 8-kanałowych pamięci RAM.

W trakcie konferencji, w ramach targów Computex, AMD zademonstrowało możliwości 32-rdzeniowego Threadrippera, który zdeklasował procesor Core i9-7980XE (flagowy model HEDT od Intela z 18-rdzeniami). Rywalizacja zapowiada się więc na zaciekłą, a premiery nowych Threadripperów spodziewamy się w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: GeekWeek.pl/AMD / Fot. AMD

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy