Reklama

Jak znaleźć tanie loty na wakacje w internecie i kiedy szukać połączeń?

Rozpoczyna się sezon urlopowy, a wraz z nim wakacyjne podróże. Wiele osób rezygnuje z usług biura podróży i samodzielnie szuka ciekawych kierunków, lotów oraz noclegów. Co trzeba wiedzieć, aby dobrze zaplanować wakacje? Jak znaleźć tanie loty w internecie? Wyszukiwarki lotów to sprawdzony sposób na oszczędności.

Podróże samolotem nigdy nie należały do najtańszych, a obecnie ich ceny podniosły wysokie stawki, które linie lotnicze płacą za paliwo. Przy odrobinie umiejętności oraz cierpliwości można jednak znaleźć tanie loty do wielu ciekawych miejsc. 

Tanie loty na wakacje. W jakim miesiącu warto podróżować?

Nietrudno się domyślić, że największym zainteresowaniem turystów cieszą się miesiące wakacyjne - druga połowa czerwca, lipiec oraz sierpień. W szczycie sezonu urlop planuje wiele osób, a ceny lotów ostro idą w górę.

Dobrą alternatywą jest więc zaplanowanie wyjazdu we wrześniu oraz październiku. W większości wakacyjnych destynacji wciąż jest ciepło, a ceny znacząco spadają. Dodatkowo w miejscowościach turystycznych jest znacznie mniejszy ruch, co z pewnością docenią miłośnicy spokojnego wypoczynku. 

Reklama

Osoby, którym zależy na urlopie w czasie wakacji, powinny natomiast wybierać sierpień. Jak podaje CheapAir w tym roku jest to najlepszy okres na ekonomiczne latanie. Ceny lotów analizowanych przez portal są o 10 proc. niższe niż w lipcu oraz o 5 proc. niższe niż w czerwcu.

Czy tanie loty kupować z wyprzedzeniem, czy czekać na last minute?

Okazuje się, że w przypadku miesięcy wakacyjnych trudno znaleźć tanie loty z dużym wyprzedzeniem. Z raportu CheapAir wynika, że na najlepsze okazje można trafić ok. 40-45 dni przed planowanym wylotem

Jest to znacznie krótszy okres niż na przykład zimą, kiedy tanie loty online udaje się kupić nawet 100 dni wcześniej.

Osoby, które lubią spontaniczne wyjazdy i nie muszą dużo wcześniej deklarować terminu urlopu mogą również skorzystać z opcji last minute. Pozwala ona na zakup biletów lotniczych na kilka do przodu w bardzo atrakcyjnych cenach. Ich liczba zazwyczaj jest jednak mocno ograniczona, dlatego na bieżąco trzeba śledzić ceny.

Wyszukiwarka tanich lotów. Z jakich stron i aplikacji warto korzystać?

Regularne monitorowanie cen lotów znacznie ułatwiają wyszukiwarki tanich lotów. Zbierają one i zestawiają ze sobą oferty wielu linii lotniczych, dzięki czemu możliwe jest szybkie i skuteczne znalezienie najlepszego połączenia. 

Jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek lotów jest kiwi.com. Aktualne oferty można sprawdzać na stronie www lub w aplikacji na telefon. Zalogowani użytkownicy będą również otrzymywali najciekawsze propozycje na swój adres mailowy. Oprócz tanich lotów, kiwi.com pozwala również na znalezienie noclegów w miejscu docelowym, czy wynajęcie samochodu. 

Podobnie działają strony latamy.plkayak.plmomondo.pl czy skyskanner.pl. Ten ostatni zapewnia, że na bieżąco analizuje oferty ponad 1200 biur podróży. Wakacyjni piraci oferują natomiast pakiety atrakcyjnych cenowo wyjazdów, oferujących nie tylko loty, ale również zakwaterowanie, a często również rozrywki na miejscu.

Tanie loty online. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szukając tanich lotów na wakacje w internecie, należy brać pod uwagę wiele czynników. Oprócz terminu, duże znaczenie ma również lokalizacja. Popularne destynacje zazwyczaj są znacznie droższe. Często bardziej opłaca się wybrać mniejsze, nieco bardziej oddalone od celu podróży lotnisko, a na miejscu wynająć auto. 

Osoby, które chcą zaoszczędzić na lotach, mogą również zdecydować się na transfer z przesiadkami. Zazwyczaj tańsze są również loty o mniej dogodnych godzinach, np. wcześnie rano lub w nocy.

Kupując bilety lotnicze, należy zwrócić uwagę na dodatkowe koszty - mogą to być opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, pierwszeństwo wejścia na pokład i wyboru miejsc w samolocie czy dodatkowy bagaż (podręczny lub rejestrowany). 

Dopiero uwzględnienie tych wszystkich kosztów opłat da pełny obraz ceny przelotu. 

Czytaj również:

Kanapka w samolocie kosztowała 30 zł. Pasażer przeżył szok, gdy zobaczył jej zawartość

Urlop 2022 i paszport covidowy. Gdzie będzie potrzebny?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy