Portal między NYC a Dublinem zamknięty po tygodniu. Powód może dziwić

Nie musiało minąć wiele czasu, a rzeźby transmitujące na żywo obraz między Nowym Jorkiem a Dublinem zostały wyłączone. Powód? Nieprzyzwoite zachowania osób korzystających z atrakcji.

Instalacja artystyczna, która niedawno powstała w Nowym Jorku i Dublinie stała się prawdziwym światowym fenomenem. Ludzie pokochali możliwość połączenia między miastami odległymi od siebie o ponad 5 tys. kilometrów. Wzajemne interakcje między nieznajomymi po obu stronach portalu stały się trendem w social media. Jak się okazało, wiele osób postanowiło wykorzystać tę okazję do niezbyt przyzwoitych czynów.

Obsceniczne zachowania powodem zamknięcia portalu

Wiele filmików opublikowanych w social mediach pokazuje ludzi, którzy portal chcieli wykorzystać jako okazję do pochwalenia się dość prywatnymi częściami ciała. Twórcy rzeźb poszukują aktualnie rozwiązań technicznych, które pozwolą zapobiec takim zachowaniom w przyszłości. Według rady miasta Dublina automatyczne zamazywanie kontrowersyjnych obrazów okazało się mało efektywne i zespół Portals.org wciąż poszukuje doskonalszych rozwiązań. 

Reklama

Nowojorscy organizatorzy są zgodni z ich irlandzkimi odpowiednikami, ich zdaniem nieetyczne zachowania dotyczyły tylko niewielkiej mniejszości odwiedzających. W Nowym Jorku zabezpieczenie instalacji było jednak bardziej rozbudowane i obejmowało barierki oraz całodobową obecność ochrony.

Wyłączenie portalu ma być tymczasowe

W czasie trwania prac technicznych nad ocenzurowaniem obscenicznych zachowań odwiedzających portale mają być tymczasowo wyłączone. Przerwa, która rozpoczęła się we wtorek 15 maja o godzinie 17:00 czasu lokalnego ma docelowo trwać kilka dni.

Zespół planuje w czerwcu połączyć dubliński portal z konstrukcjami w Polsce, Brazylii i Litwie. W naszym kraju portal znajduje się w Lublinie na placu Litewskim, został tam zainstalowany w 2021 roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że ekipie Portals.org uda się znaleźć sensowne rozwiązanie problemu, które nie będzie wymagało wyłączenia portali na stałe, gdyż rozszerzenie instalacji o kolejne miasta na świecie z pewnością będzie bardzo ciekawą atrakcją i zgodnie z myślą przewodnią autora portali jeszcze bardziej zbliży do siebie cały świat.

Polecamy na Antyweb: To niesamowite, co ludzie potrafią zrobić z nowym GPT-4o

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: portal | transmisja na żywo | Nowy Jork
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy