W Nałęczowie powstaje Sanatorium Milicyjne. To nowy hotel w klimacie PRLu
W Nałęczowie, znanym lubelskim uzdrowisku powstaje Sanatorium Milicyjne. To przestrzeń konferencyjno-eventowa ze strefą SPA i centrum rehabilitacyjnym utrzymana w klimacie PRL. Już niedługo będą mogli pojawić się tu pierwsi goście, otwarcie planowane jest na IV kwartał 2023 roku.
Nałęczów to znane lubelskie uzdrowisko, którego działalność skupia się na leczeniu kardiologicznym. Dzięki nowym obiektom i poszerzaniu zakresu usług w istniejących ośrodkach mogą przyjeżdżać tu również osoby wymagające innych zabiegów, np. ortopedycznych.
Zabytkowa architektura, Park Zdrojowy z biegającymi wokół spacerowiczów wiewiórkami, ze stawem, po którym pływają łabędzie i kaczki, tworzy specyficzny klimat miejsca, jest swego rodzaju oazą ciszy i spokoju, która przyciąga nie tylko kuracjuszy. Nic dziwnego, że powstają i będą powstawały kolejne ośrodki, których działalność będzie koncentrowała się na odpoczynku, ogólnej poprawie zdrowia połączonej z ofertą biznesową. Sprzyja temu również bliskość dużego ośrodka miejskiego, jakim jest Lublin oraz urokliwego Kazimierza Dolnego, zespołu pałacowo-parkowego w Puławach i zamku w Janowcu.
Jednym z takich nowych obiektów wypoczynkowych będzie czterogwiazdkowy Arche Hotel Sanatorium Milicyjne, który zajmie budynek niedokończonego w latach 80. XX wieku budynku, który miał być szpitalem, a od wielu lat szpeci miasto. Zaadaptowany do nowych usług przy jednoczesnym utrzymaniu go w stylu PRL ma być największym hotelem na Lubelszczyźnie.
Arche Sanatorium Milicyjne: Hotel w klimacie PRL
Działka, na której realizowana jest inwestycja, zlokalizowana jest w północnej części Nałęczowa, jak informuje deweloper, około 1 kilometra od centralnej części miasta.
Unikalne miejsce, czyste powietrze, niesamowity mikroklimat i otaczająca przyroda sprzyjać będą wędrówkom pieszym i rowerowym. Sanatorium Milicyjne będzie przeznaczone w szczególności dla osób, które potrzebują chwili wytchnienia i spokoju.
Mimo zacisznego położenia to lokalizacja poza granicą strefy "A" ochrony uzdrowiskowej, tj. strefy o najostrzejszych rygorach ochronnych, w której 75 proc. powierzchni mają stanowić obszary zielone. To znaczy, że nie mogą być prowadzone typowe usługi uzdrowiskowe.
Do dyspozycji gości będzie około 650 miejsc noclegowych w 308 pokojach hotelowych, gabinety zabiegowe, basen ze strefą SPA i wellness, siłownia oraz strefa rehabilitacyjna i klub. Znajdą się tu również dwie restauracje, w tym jedna z barem, zlokalizowana na tarasie budynku.
Zgodnie z ostatnimi trendami w branży hotelarskiej, można zainwestować i stać się właścicielem pokoju hotelowego w zrewitalizowanym Sanatorium.