Reklama

Zero 2 Infinity chce zaoferować kosmiczną turystykę dla każdego [FILM]

Jednym z największych marzeń wielu z nas jest polecieć na granicę kosmosu i zobaczyć naszą piękną planetę w pełnej krasie. Dzięki firmie Zero 2 Infinity niebawem będzie to możliwe. Niestety, nie będzie to tania rozrywka.

Pionierami kosmicznej turystki jest obecnie firma Virgin Galactic i Blue Origin, ale niebawem do wyścigu dołączą też nowe firmy, a wśród nich Zero 2 Infinity. Startup opublikował na swoim profilu na serwisie YouTube film prezentujący, w formie wizualnej, testy oraz wizje realizacji swojego niesamowitego projektu. Inżynierowie zbudowali 6-osobową kapsułę (w tym dla dwóch pilotów) do lotów stratosferycznych, w ramach projektu Bloon.

Chociaż nie będą to prawdziwe loty na orbitę, to jednak pasażerowie będą mogli ze swoich wygodnych foteli przez aż 2 godziny podziwiać krzywiznę Ziemi i zjawiska atmosferyczne przez wielkie, panoramiczne okna. Taka podróż ma być o wiele bardziej porywająca od lotu samolotem. Kapsuła wynoszona będzie przez 1,5 godziny na wysokość ok. 36 kilometrów przez balon wypełniony helem. Całe przedsięwzięcie nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Reklama

Wnętrze kapsuły zostało urządzone nowoczesne, a to za sprawą zastosowania cieszących oko materiałów oraz oświetlenia. Inżynierowie z Zero 2 Infinity współpracowali w tym temacie z Elisava School of Design and Engineering z Barcelony. Co ciekawe, wiele wykorzystanych materiałów pochodzi z recyklingu. Specjaliści z firmy Ecoalf pomogą zaprojektować i uszyć stroje dla pilotów, pasażerów oraz zespołu operacyjnego, właśnie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Zero 2 Infinity planuje nie tylko umożliwić loty stratosferyczne wszystkim zainteresowanym czymś więcej niż tylko podróżami samolotem, ale również w przyszłości chce wynosić ładunki na niską orbitę, które startowałyby z balonu w ramach projektu Bloostar. Na razie to plany, ale szybki rozwój technologii kosmicznych pozwala wielu firmom rozwinąć skrzydła i zapewnić ludzkości coś, o czym od dawna marzyła.

Źródło: GeekWeek.pl/Zero 2 Infinity / Fot. Z2I

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy