Jak szybko podładować baterię smartfona?

Istnieje wiele sposobów na przedłużenie pracy baterii smartfona. Są również takie, dzięki którym rozładowany akumulator naładuje się zdecydowanie szybciej niż zwykle.

Baterie, a więc największa zmora elektroniki mobilnej, lubią płatać figle i rozładowywać się w najmniej odpowiednim momencie. Zdarza się również, że zgromadzonej w nich energii nie ma zbyt wiele, a nam szykuje się akurat wyjście z domu. W takiej sytuacji konieczne jest jak najszybsze podładowanie ogniwa. Na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się beznadziejna, ale wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby w kilkanaście minut uzupełnić naprawdę spory zapas energii.

Po pierwsze...

W normalnym trybie pracy smartfon łączy się z internetem, aby pobierać mnóstwo różnych danych. Jeśli odbywa się to poprzez sieć komórkową to pół biedy, ale zdecydowanie większy apetyt na energię ma włączone WiFi. Aby podładować baterię możliwie najszybciej, należy odciąć urządzenie od wszystkich możliwych trybów łączności. Można to zrobić włączając tryb samolotowy lub całkowicie wyłączając urządzenie. W przypadku pierwszej opcji dajmy telefonowi spokój i nie wykonujmy na nim żadnych czynności.

Reklama

Klasyczne gniazdko zamiast portu USB

Wiele osób ładuje smartfony przez kabel USB podłączony do komputera. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli mamy czas. W przeciwnym razie radzę zrezygnować z tego nawyku, ponieważ przez typowy port USB płynie prąd o natężeniu zaledwie 0,5 ampera (A). USB 3.0 opisuje z kolei 0,9 A. Dla odmiany klasyczna ładowarka smartfonowa podłączana do gniazdka ma do zaoferowania przynajmniej 1 A. Różnica jest znaczna i wyraźnie przekłada się na szybkość ładowania baterii.

Jeszcze więcej amperów

Idealnym wyjściem jest zastosowanie ładowarek od tabletów, ponieważ mają one natężenie 2 A. Od ponad roku ładuje w ten sposób smartfona i efekt jest naprawdę znakomity.

Dla Macowców

Nowe komputery Apple rozpoznają smartfony Apple i przez kabel USB ładują je nieco szybciej - na natężeniem 1,1 A.

Specjalnie oprogramowanie i akcesoria

Osoby zmuszone do ładowania telefonu kablem podłączonym do komputera mogą skorzystać z dodatkowego oprogramowania, które poprawia wydajność portów USB. Na przykład Asus ma w swojej ofercie aplikację o nazwie Ai Charger.

Podobną funkcję pełni np. ChargeDr, czy specjalne akcesorium wpinane do portu USB komputera. Są również kable z dwoma wejściami USB, dzięki którym można uzyskać większe natężenie, a więc i szybsze ładowanie.

Baterie zewnętrzne

Świetnym rozwiązaniem są zewnętrzne uniwersalne baterie. Taki gadżet kosztuje około 100 zł, jego pojemność wynosi kilka tysięcy mAh. Można podłączyć do niego telefon, aparat lub tablet i zostawić w plecaku czy torebce.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy