Android 3.0 podobno "upieczony"

Choć oficjalnej zapowiedzi wciąż brak, w internecie mnożą się pogłoski, jakoby twórcy Androida ukończyli prace nad następną wersją systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych.

Pretekstem do spekulacji stał się materiał wideo w serwisie YouTube, który opublikowano niedawno z konta androiddevelopers. Na filmie widać, jak w kampusie Google'a grupa młodych osób rozpakowuje i stawia na trawniku ogromnego piernikowego ludzika. Przypomnijmy, że nazwa kodowa przyszłej edycji Androida to Gingerbread, co oznacza po polsku piernik. Materiał jest opatrzony komentarzem "We've been baking something and it's pretty sweet".

Konkrety dotyczące nowych funkcji systemu Android 3.0 nadal są utrzymywane w tajemnicy. Wwiadomo już, że OS będzie się nadawał nie tylko do instalowania na smartfonach, ale również, że lepiej niż Android 2.2 będzie sobie radził z tabletami. W każdym razie producenci sprzętu tacy jak Motorola i LG poinformowali o wstrzymaniu się ze sprzedażą nowych tabletów do czasu, aż wyposażą je w system Gingerbread. Ponadto oczekuje się, że następny Android będzie obsługiwał nowy sieciowy format wideo Google'a - WebM/VP8.

Reklama
HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy