Elon Musk: Zamiast z WhatsAppa, korzystajcie z tego komunikatora

Po niedawnych kontrowersyjnych decyzjach związanych z aplikacją WhatsApp, konkurencyjny komunikator zyskuje kolejnych użytkowników. Do korzystania z aplikacji Signal zachęca nawet sam Elon Musk.

Niedawno w internecie pojawiła się wiadomość na temat zmiany polityki prywatności, wprowadzonej przez firmę Facebook. Od teraz ma ona wymuszać na użytkownikach dzielenie się informacjami pochodzącymi z komunikatora WhatsApp. W przypadku braku zgody na podobny proceder, korzystanie z komunikatora będzie utrudnione (więcej informacji).

Jak można się spodziewać, informacje te wywołały prawdziwą burzę wśród użytkowników. Do sprawy postanowił odnieść się nawet sam Elon Musk, który na platformie Twitter napisał krótki post o treści: "Use Signal". Krótkie zdanie można przetłumaczyć jako "użyj Signala", a więc konkurencyjnego komunikatora WhatsAppa.

Reklama

Niedługo po tym fakcie Signal został wręcz zalany nowymi użytkownikami. Ilość rejestrujących się osób była tak wielka, że komunikator był zmuszony spowolnić wysyłanie kodów aktywacyjnych. Pomimo problemów z przeciążeniem serwerów, organizacja non-profit stojąca za aplikacją stwierdziła, że jest zachwycona wzrostem aktywności.

Signal oferuje dostęp do wielu urządzeń, połączenia z pulpitu, w pełni zaszyfrowaną historię rozmów, czy wyczekiwane u konkurencji znikające wiadomości. Co więcej, jest bezpieczniejszy niż WhatsApp - jego wdrożenie szyfrowania jest jawne, nie gromadzi żadnych metadanych i nie jest własnością Facebooka. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Signal | WhatsApp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama