Signal

Wtorek, 16 stycznia 2024 (11:22) Aktualizacja Czwartek, 14 marca 2024 (11:10)
Signal to darmowa aplikacja do komunikacji dostępna dla systemów operacyjnych Android i iOS. Umożliwia bezpieczne wysyłanie wiadomości tekstowych, plików, notatek głosowych, zdjęć i filmów.
Signal - najważniejsze informacje
Signal. /Mika Baumeister /Unsplash

Signal - najważniejsze informacje

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2014

 • System operacyjny:

 • Rejestracja:

  Tak

Za pośrednictwem apki można także prowadzić rozmowy głosowe i rozmowy video.

Oprócz wersji na urządzenia mobilne, istnieje również wersja dla komputerów stacjonarnych, działających na systemach operacyjnych: Linux, macOS oraz Windows. 

Aplikacja do identyfikowania użytkowników używa numerów telefonów.
 
Bezpieczeństwo komunikacji zapewnione jest przez wykorzystanie szyfrowania, chroniącego wiadomości podczas ich przesyłania pomiędzy użytkownikami. Ponadto aplikacja posiada funkcje, dzięki którym użytkownik samodzielnie potwierdza, kto jest ich rozmówcą oraz czy przekazywane informacje są autentyczne.
 
Signal dla systemu operacyjnego Android ma możliwość działania jako aplikacja do wysyłania standardowych wiadomości tekstowych SMS, co przyczynia się do tego, iż jest w funkcjonowaniu podobna do komunikatora opracowanego przez firmę Apple - iMessage.
 
W sklepach z aplikacjami Signal pojawił się w 2014 roku, natomiast jego największa popularność przypadła na przełom lat 2019 i 2020.
 
Aplikacja Signal znana jest z dbałości o zabezpieczenia w komunikacji, wykorzystując bardzo zaawansowane metody szyfrowania, które w pełni chronią prywatność wszystkich użytkowników. Ponadto nie zbiera informacji o użytkownikach i nie wykorzystuje ich do celów reklamowych. Bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są dla firmy priorytetem.
 
Ponadto w aplikacji skonfigurować można, aby po ustalonym czasie wiadomości usuwane były automatycznie. Signal posiada również opcję uniemożliwienia zrobienia zrzutu ekranu, podczas przeglądania wiadomości, co podnosi poziom ochrony prywatności, chroniąc treści przed przypadkowym zapisem.
 
Aplikacja Signal posiada również specjalistyczne systemy weryfikacyjne, które pomagają użytkownikom w unikaniu prób podszywania się pod inne osoby, tak zwanego phishingu. Ochrona polega na zweryfikowaniu tożsamości rozmówcy lub weryfikacji autentyczności przekazywanych informacji.
 
Użytkownicy aplikacji Signal mają również możliwość spersonalizowania ustawień dotyczących powiadomień. Możliwość modyfikacji tego obszaru pozwala na całkowitą ochronę prywatności, szczególnie wtedy, kiedy akurat ktoś obcy korzysta z urządzenia mobilnego danego użytkownika.
 
Podczas przenoszenia aplikacji na inne urządzenie, użytkownicy otrzymują możliwość odzyskania wszystkich swoich danych i rozmów, nie narażając swojej prywatności.
 
Dodatkowo, Signal nie tylko szyfruje wiadomości tekstowe, ale także zapewnia bezpieczne połączenia głosowe i wideo.
 
Aplikacja jest aktualizowana na bieżąco. Aktualizacje wprowadzają dodatkowe funkcje, których celem jest między innymi podniesienie bezpieczeństwa użytkowników.

Signal - Wiadomości

Signal - Wideo

 • Komunikator Signal przestał działać w Chinach

  Wtorek, 16 marca 2021 (15:05)
  Aplikacja Signal do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości, rekomendowana przez Elona Muska z Tesli, została zablokowana we wtorek w Chinach, zamykając jedną z ostatnich amerykańskich...