Facebook Messenger oraz Instagram - na to rozwiązanie czekano od dawna

Facebook planuje wprowadzić szyfrowanie end-to-end do aplikacji Messenger i Instagram, których jest właścicielem. Rozwiązanie znane jest już użytkownikom WhatsAppa, której szefem również jest właściciel platformy społecznościowej.

Szyfrowanie end-to-end polega na tym, że każda wiadomość jest kodowana, a przeczytać ją mogą jedynie adresat i odbiorca. E2EE sprawia, że nawet właściciel aplikacji ani jej administratorzy nie będą mieli dostępu do rozmów użytkowników.

Zabezpieczenie E2EE jest wykorzystywane w WhatsAppie oraz w wiadomościach tekstowych Facebook Messengera. Aktualnie planowane jest wprowadzenie limitowanych publicznych testów systemu ochrony wiadomości głosowych i wideo rozmów. Rozwiązanie ma zostać zaimplementowane przez Facebooka w Messengerze i Instagramie.

Reklama

Oprócz tego właściciel najpopularniejszego serwisu społecznościowego planuje rozbudować system  znikających wiadomości. Użytkownik będzie mógł ustalić przez ile czasu wiadomość będzie się wyświetlała. Do dyspozycji dostanie opcje od pięciu sekund do 24 godzin.

Wprowadzenie nowych zabezpieczeń to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji Messenger i Instagram. Niestety wiadomo, że Facebook zatrudnił grupę specjalistów, których zadaniem jest analiza zakodowanych wiadomości w WhatsAppie, by za pomocą pozyskanych informacji móc wyświetlać klientom trafniejsze reklamy. Podobny los może spotkać użytkowników Messengera i Instagrama.

-----------------

WhatsApp -warto przeczytać:

WhatsApp - wystarczy, że mają twój numer telefonu

WhatsApp z kolejną ciekawą funkcją

WhatsApp - nowa forma weryfikacji konta


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | WhatsApp | Instagram | Messenger
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy