W stolicy powstanie ekologiczna i inteligentna dzielnica przyszłości

Kandydat na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, zaprezentował koncepcję 19. dzielnicy stolicy Polski w pełni otwartej na inteligentne, autonomiczne i ekologiczne technologie przyszłości.

W trakcie niedzielnej (09.09) konwencji wyborczej, Patryk Jaki zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem Warszawy, stworzy nową, 19. dzielnicę w stolicy. Projekt „Dzielnica Przyszłość” to inwestycja, która będzie realizowana z wielkim rozmachem. Odmieni ona Warszawę nie do poznania. W koncepcji znajdą się inwestycje wzdłuż Wisły od północy do południa Warszawy na terenie ok. 725 ha.

Dzielnica przyszłości będzie dumą i znakiem rozpoznawczym stolicy Polski na całym świecie. Mieszkańcy najróżniejszych zakątków naszej planety będą chcieli odwiedzić Warszawę i zobaczyć, jak powinna wyglądać metropolia XXI wieku, która skierowana jest na ekologię i inteligentne rozwiązania.

Reklama

19. dzielnica będzie pełniła rolę zielonych płuc stolicy, a także miejsce rozrywki, rekreacji i odpoczynku dla setek tysięcy mieszkańców aglomeracji. Ma również stać się strefą wielkich inwestycji na koncernów, które specjalizują się w najnowocześniejszych technologiach ze świata Smart City.

Dzielnica przyszłości ma być położona na terenach objętych programem Natura 2000. „Niedaleko tych rezerwatów zamiast postpeerelowskich, postprzemysłowych, zdegradowanych budynków będą nowoczesne, w pełni ekologiczne, autonomiczne budynki komponujące się z tą zielenią” - powiedział Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy.

Źródło: GeekWeek.pl/Dzielnica Przyszłość / Fot. Dzielnica Przyszłość

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy