CES 2015 - urządzenia mobilne

Sharp Aquos Crystal - bezramkowe cudo na CES 2015

Na targach CES 2015 można było zobaczyć premierowe sprzęty, ale także i takie, które są już dostępne na rynku. Jednym z nich jest Sharp Aquos Crystal, bezramkowy smartfon, z nietypowo ulokowaną kamerą przednią.

Kiedy okazało się, że Sharp bierze się za produkcję smartfonów, wielu użytkowników łapało się za głowy. Tymczasem  Aquos Crystal to bardzo dobry sprzęt z naprawdę niezwykłym ekranem. Pod względem technicznym, Aquos Crystal nikogo nie zaskoczy. Telefon jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 2,1 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy także 16 GB pamięci na dane użytkownika i baterię o pojemności 2040 mAh. 

Smartfon ma 5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości (tylko) 1280 na 720 pikseli, który wygląda jak fragment prawdziwego kryształu. Delikatnie wystaje on ponad powierzchnię obudowy, co nadaje całości bardzo eleganckiego charakteru. Telefon został praktycznie zupełnie pozbawiony ramek okalających ekran, co wygląda naprawdę dobrze.

Reklama

Cechą charakterystyczną 5-calowego Aquosa Crystal jest lokalizacja 1,2-megapikselowej przedniej kamerki, która nie znajduje się nad górną, ale dolną krawędzią ekranu. Według producenta taka budowa ma pozwolić na dokonywanie jeszcze lepszych zdjęć selfie. Z tyłu znajdziemy przyzwoity aparat 8 Mpix.

 Smartfon bardzo dobrze leży w dłoni i jest nieźle wykonany. Mimo iż dominującym elementem obudowy jest tworzywo sztuczne, to nie ma się wrażenia obcowania z produktem niskiej jakości. Wręcz przeciwnie - gdyby zamiast plastiku zastosowano szczotkowane aluminium, wymieniono ekran na Full HD i zastosowano mocniejszy procesor, mielibyśmy jeden z najlepszych telefonów komórkowych na rynku. Może Sharp po prostu potrzebuje więcej odwagi, by podbić także rynek mobilny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sharp | CES 2015 | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy