Koronawirus

CDC: Zaszczepione osoby mogą zdjąć maski w pomieszczeniach

W pełni zaszczepione osoby mogą zdjąć maski i ponownie gromadzić się w pomieszczeniach – donosi amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

"Jeśli zostałeś w pełni zaszczepiony, możesz zacząć robić rzeczy, które przestałeś robić z powodu pandemii. Wszyscy tęskniliśmy za tym momentem, kiedy będziemy mogli wrócić do rzeczywistości" - przekazała Rochelle Walensky, dyrektor CDC podczas specjalnej konferencji pracowej.

Obecnie uważa się, że w pełni zaszczepieni ludzie to tacy, którzy są około 2 tygodni po podaniu ostatniej dawki szczepionki na COVID-19.

Szefowa CDC ostrzegła jednak, iż jeśli sytuacja związana z pandemią w USA się pogorszy, to wytyczne będą musiały się zmienić. Nowe ogłoszenie jest zmianą w stosunku do tego, które pojawiło się zaledwie kilka tygodni temu. Wtedy też CDC wymagało masek od wszystkich, nawet w przypadku osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Reklama

W ciągu parunastu dni liczba przypadków COVID-19 w USA spadła o co najmniej jedną trzecią, a coraz więcej osób kwalifikuje się do przyjęcia szczepienia. Dodatkowe dane miały także wykazać, iż szczepionki na COVID działają przeciwko niektórym wariantom. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama