Kosmos

Ukryta wiadomość w spadochronie Perseverance

​Internetowi detektywi znaleźli ukrytą wiadomość w spadochronie, który pomógł łazikowi wylądować na Marsie. Jaki zawiera przekaz?

Fraza ukryta w spadochronie Perseverance to "odważ się na wielkie rzeczy" zakodowana w czerwonym i białym wzorze na materiale. 

- Czasami zostawiamy w naszej pracy wiadomości, które inni mogą znaleźć. Więc zapraszamy was wszystkich, abyście dali temu wyraz i pokazali swoją pracę - powiedział Al Chen z NASA, podczas konferencji omawiającej lądowanie łazika Perseverance w ubiegłym tygodniu.

Początkowo ludzie myśleli, że wzór na spadochronie wygląda na zamierzony, ponieważ nie jest symetryczny. Po bliższym przyjrzeniu się, okazuje się, że czerwony symbolizuje 1, a biały 0, a trzy koncentryczne okręgi widoczne we wzorze wymawiają trzy słowa "odważ się na wielkie rzeczy" (ang. Dare mighty things).

Reklama

Syn polskiej legendy pracuje w NASA - zdradza sekrety marsjańskich misji

Wyrażenie to jest używane jako motto przez Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA, które zarządza misją łazika marsjańskiego, i jest wyryte na ścianach pokoju kontroli misji w obiekcie. Zostało ono również użyte w filmach promocyjnych startu łazika Curiosity na Marsa w 2011 roku. Pojawia się często w odniesieniu do Perseverance.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | Perseverance | łazik | Misja na Marsa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama