Medycyna przyszłości

Marihuana wcale nie jest taka zła

​Najnowsze badania przeprowadzone przez niemieckich naukowców sugerują, że marihuana jest bezpieczniejsza niż powszechnie sądzono.

Popularny narkotyk w porównaniu do szeroko rozpowszechnionego alkoholu czy tytoniu, jest praktycznie... niegroźny. Uczeni porównali ze sobą powszechnie zażywane dawki substancji i te, które mogą doprowadzić do śmierci. Na podstawie tego stworzono listę najbardziej zabójczych używek.

Na samym szczycie znalazł się alkohol, do którego dostęp jest przecież banalnie prosty - można go kupić w każdym sklepie spożywczym czy stacji benzynowej. Na kolejnych miejscach znalazła się heroina, kokaina, tytoń, ecstasy, metamfetamina, a dopiero potem marihuana. W praktyce oznacza to, że marihuana jest aż 114-razy mniej zabójcza od alkoholu.

Dla naukowców takie wyniki nie są dużym zaskoczeniem, bo podobne wnioski wyciągnięto już ponad dekadę temu. Na wysoką śmiertelność spowodowaną alkoholem lub tytoniem ma zapewne wpływ łatwa dostępność tych używek. Zażywanie marihuany wciąż jest nielegalne.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: marihuana | nałóg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy