Do czego to służy? Te gadżety mogli wymyśleć tylko szaleńcy

Często granica pomiędzy innowacją a szaleństwem jest bardzo cienka. Najlepiej mogą to uzmysłowić zaprezentowane przez nas gadżety, które według zamysłu ich twórców miały być praktyczne, a ostatecznie okazały się porażką i tylko wywołują uśmiech politowania.

Często granica pomiędzy innowacją a szaleństwem jest bardzo cienka. Najlepiej mogą to uzmysłowić zaprezentowane przez nas gadżety, które według zamysłu ich twórców miały być praktyczne, a ostatecznie okazały się porażką i tylko wywołują uśmiech politowania.
Gadżety, które wywołują uśmiech politowania /Twitter

Przed Wami osiem niezwykle bezsensownych wynalazków, które nigdy nie pojawią się w milionach domów na całym świecie, ale podbiły serwisy społecznościowe ze względu na swoją odmienną pomysłowość.

Rower z napędem nożnym

Ten wynalazek należy do grupy szalonych pomysłów. Twórca miał nadwagę, ale jednocześnie był fanem rowerów i nie chciał rozstawać się ze swoimi dwoma kółkami nawet na krok. Zatem wpadł na pomysł, że połączy przyjemne z pożytecznym. Tak oto powstał rower z napędem nożnym, który za jednym zamachem pozwala trzymać ukochaną kierownicę, przemierzać miasto na dwóch kołach i przejść kilka kilometrów na nogach, by zwyczajnie zrzucić zbędne kilogramy.

Reklama

Parasol z pistoletem na wodę

Ten ciekawy gadżet idealnie sprawdziłby się w lany poniedziałek, czy jak kto woli, Śmigus-dyngus. Jego twórca lubił robić psikusy rodzinie i znajomym, ale jednocześnie zadbał, by sam nie stać się ofiarą swoich wybryków. Później postanowił wesprzeć swoim wynalazkiem ludzi przemokniętych do suchej nitki w lany poniedziałek. Pozwoliłby on nie tylko ukryć się przed strumieniami zimnej wody, ale również odpowiedzieć na atak za pomocą pistoletu z wodą.

Owłosione pończochy antygwałtowe

Ta osobliwa bielizna miała służyć do ochrony kobiet przed zboczeńcami. Wynalazek miał sprawić, że agresor zniesmaczy się na ich widok i zrezygnuje. Zamiast tego pończochy wywołały na całym świecie kontrowersje natury etycznej i moralnej. Wiele kobiet uznało je za święty graal przekonania, że wina za molestowanie czy gwałt leży po stronie ofiar, które jak co niektórzy twierdzą, prowokują swoim wyglądem, i to one mają ubierać się w ten sposób, by nie kusić swoim wyglądem. Ostatecznie pończochy stały się jednym z najbardziej bezsensownych gadżetów globalnej sieci.

Mop dla dzieci

Twórca tego ciekawego wynalazku pomyślał, że w erze zabieganych mamusiek i tatuśków można stworzyć praktyczny gadżet, który pomoże im nieco zaoszczędzić czasu na ważniejsze kwestie. I co najważniejsze, pomoc miałaby nadejść od samych ich pociech. Tak powstał mop dla dzieci, a w zasadzie gadżet, który zmienia dzieci w mopa. Mama czy tato mogliby zapomnieć o sprzątaniu podłóg w całym domu, ponieważ maluchy wyręczyłyby ich w tym nielubianym obowiązku.

Torby antykradzieżowe na drugie śniadanie

Trzeba przyznać medal twórcy tego gadżetu za niesamowitą kreatywność. Niestety, chociaż wynalazek wygląda na praktyczny i wydaje się, że dzięki niemu można uratować swoje śniadanie przed np. wiecznie głodnym kolegą czy koleżanką z klasy, to jednak sam widok spleśniałej torebki nie zachęca również jej posiadacza do spożycia nawet najlepszej kanapki w niej się znajdującej. Ostatecznie ten gadżet nie zyskał popularności i w większości przypadków przyczynił się do rozkwitu złego trendu marnowania żywności.

Piękny kaloryfer w kilka sekund

Zamysł powstania gadżetu o nazwie AB-hancer nikomu raczej tłumaczyć nie trzeba. Powstał on dla leni, którzy wolą leżeć na kanapie przed telewizorem, zamiast poćwiczyć mięśnie brzucha, by poprawić swoją kondycję czy po prostu lepiej wyglądać bez koszulki. Ten wynalazek okazał się hitem, ale tylko jednorazowym. Jego szczęśliwi posiadacze już po kilku sekundach zrozumieli, że więcej czasu i energii kosztuje jego częste używanie, by lepiej wyglądać, niż to wszystko jest warte.

Kwak: ochronny kaganiec dla psów

Ten silikonowy kaganiec dla psów stał się hitem internetów ze względu na swój komiczny wygląd, który pasuje do stylu życia fanów serwisów pokroju TikToka. Nie został jednak hitem sprzedażowym, a zwłaszcza nie trafił na podium najbardziej praktycznych wynalazków. Chociaż niektóre bardziej niesforne psy od czasu do czasu wymagają noszenia kagańca, to jednak w większości przypadków są to pitbulle, amstaffy czy dobermany, więc dla nich kaganiec w formie kaczki byłby raczej wielkim upokorzeniem.

Urządzenie do palenia papierosów

Kiedyś pewnie taki wynalazek miałby sens dla ekstremalnych entuzjastów tytoniu, ale dziś coraz mniej ludzi sięga po papierosy, w zamian tego popularne stały się inne używki do palenia. Bez względu na to, czy wykorzystywany byłby do masowego palenia papierosów czy marihuany, szybko mógłby okazać się zabójczy, a na pewno uderzyłby po kieszeni jego szczęśliwych posiadaczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gadżety | technologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy