POLSKA NA WIOSNĘ

Piękne widoki w Polsce. Miejsca, które rozgrzeją Instagram i TikTok

Efektowne zdjęcia to jedna z najlepszych pamiątek, jaką możemy zafundować sobie na wakacjach. Nic dziwnego, że dla wielu osób jest to priorytet podczas wyjazdów. Okazuje się, że wcale nie trzeba podróżować w odległe zakątki świata, aby cieszyć pięknymi widokami. Poznaj miejsca w Polsce, którymi możesz pochwalić się na Instagramie. Zaskoczy cię to, jak niedaleko są.

Media społecznościowe rosną w siłę. Coraz więcej osób pragnie pochwalić się pięknymi widokami i miejscami na swoim Instagramie czy TikToku. Dlatego przygotowaliśmy listę miejsc, którymi możesz zaskoczyć swoich obserwatorów.  

Instagramowe miejsca w Polsce. Gdzie jechać?

Wiele magicznych miejsc w Polsce znajduje się w miastach. Wielkie metropolie nie zachęcają turystów ze względu na dużą liczbę ludzi oraz popularność wielu miejsc. Okazuje się jednak, że wystarczy wiedzieć, gdzie szukać, aby cieszyć się oryginalnym wyglądem atrakcji i ich unikatowością.

Jedno z pięknych i oryginalnych miejsc znajduje się w Warszawie. Mówi się na nie warszawskie koloseum. To spot, który znajdziemy na Woli, za Dworcem Zachodnim. To opuszczony budynek gazowni, który zaskakuje architekturą i tajemniczym, mrocznym wyglądem. Miejsce to nie jest popularne, przez co nie uczęszcza tam wiele osób. Zachwyci szczególnie fanów urbexu.

Reklama

Miejskie światła to gratka dla niejednego fotografa. Z tego powodu miejscem wartym odwiedzenia jest warszawskie Muzeum Neonów albo Zewnętrzna Galeria Neonów we Wrocławiu. To dość popularne lokalizacje. Mimo to warto je odwiedzić, aby nie przegapić okazji na oryginalne zdjęcie.

Podróżni wybierający się do Trójmiasta również mogą liczyć na ciekawe lokalizacje, które są niezwykle fotogeniczne. Warto udać się Gdyni. To najmniej popularne turystycznie miasto ma w zanadrzu piękną plażę, która wyróżnia się swoim wyglądem. Na plaży Orłowo znajdziemy urocze molo oraz widowiskowy klif, który ją otacza. Z kolei na szczycie klifu znajduje się opuszczone sanatorium, które będzie gratką dla miłośników opuszczonych budynków. 

Piękne widoki w Polsce. Dokąd jechać na piękne wakacje?

Polska to nie tylko miasta, ale także natura. Na terenie naszego kraju znajdziemy mnóstwo miejsc, w których dominuje naturalny pejzaż. Są one zjawiskowe i zapewnią nam nie tylko niepowtarzalne wrażenia, ale też ładne zdjęcia.

Polskie góry zapewnią nam wiele lokalizacji, w których zdjęcia wyjdą magicznie. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia są Błędne Skały w Górach Stołowych. Wąskie korytarze, majestatyczne konstrukcje skalne oraz tajemnicze zakątki są doskonałym spotem nawet dla najbardziej wymagających fotografów.

Morze to dość popularne miejsce na zdjęcia. Warto jednak wybrać się do Łeby, gdzie znajduje się Słowiński Park Narodowy. To miejsce, w którym znajdują się ruchome wydmy. Najwyższa ma ok. 42 metry wysokości. Jeśli marzysz o doświadczeniu pustyni w Polsce, to właśnie tam będziesz miał szansę je przeżyć. Dodatkowym plusem jest to, że wydmy są niezwykle fotogeniczne.

Miejsca w Polsce na weekend. Dokąd na krótki wypad?

Na krótki wypad doskonale sprawdzą się polskie winnice. Znajdziemy je na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, Mazowszu oraz w Małopolsce. To w tych regionach znajdują się najlepsze winnice na terenie Polski. Podróżni mogą je zwiedzić, poznać proces produkcji wina oraz zdecydować się na degustację lokalnych win. Warto sprawdzić, czy nie mieszkamy w okolicy szlaku winiarskiego lub winnicy. Odwiedzenie takiej atrakcji to nie tylko edukacja, ale również przyjemność. Winnice zapewniają wspaniałe doświadczenia i widoki.

Jeśli jednak marzysz o wakacjach w tropikach, również nie musisz jechać daleko. W wielu polskich miastach znajdziemy piękne i duże palmiarnie, w których panuje zieleń i gorąc. Najpiękniejsze palmiarnie w Polsce znajdziemy w Poznaniu, Gliwicach, Łodzi, Wałbrzychu czy Zielonej Górze. Egzotyczne rośliny, urocze ścieżki oraz ładne światło sprawią, że zdjęcia będą niepowtarzalne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama