Reklama

Turystyczny lot SpaceX wokół Księżyca

SpaceX zapowiedziało na Twitterze, że podpisało umowę na lot turystyczny wokół Księżyca. Więcej szczegółów ma zostać podane 17 września.

SpaceX podało na Twitterze, że podpisana została umowa na turystyczny lot wokółksiężycowy. 17 września ma odbyć się konferencja prasowa na której przedstawiony zostanie kandydat do lotu pojazdem BFR.

Co ciekawe jest to już drugie ogłoszenie SpaceX dotyczące lotu turystycznego wokół Księżyca. Poprzednia zapowiedź pojawiła się na początku 2017 roku. Wówczas dwójka turystów miała udać w lot wokół Księżyca na pokładzie kapsuły Dragon wyniesionej rakietą Falcon Heavy. Lot miałby się odbyć ...w 2018 roku.

W kolejnych miesiącach SpaceX po chichu wycofał się z pierwszego pomysłu a imiona kandydatów pojawiały się tylko nieoficjalnie na forach internetowych. W tym przypadku tożsamość turysty ma zostać ogłoszona 17 września. Elon Musk na Twitterze wskazał, że chodzi o osobę z Japonii.

Z drugiej strony sam pojazd BFR jest na znacznie mniej zaawansowanym projektem, niż załogowy Dragon i Falcon Heavy w momencie poprzedniego ogłoszenia w 2017. Wydaje się, że zapowiedź może mieć związek ze zła passą Elona Muska oraz problemami w Tesla, które w ostatnich tygodniach dodatkowo dały inwestorom do myślenia.

Reklama


Źródło informacji

Kosmonauta
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy