Reklama

Europejczycy popierają zastąpienie polityków robotami ze sztuczną inteligencją

Politycy w krajach europejskich nie cieszą się zaufaniem. Mało tego, według najnowszych badań, społeczeństwa chcą zastąpić ich robotami ze sztuczną inteligencją, bo te będą nieporównywanie wiarygodniejsze.

Można by rzec, że to znak czasów. Komputery, roboty, sztuczna inteligencja, to coś, co jest przyszłością ludzkości. Te technologie pozwolą nam znacznie szybciej się rozwijać. Chociaż wielu uważa, że są niebezpieczne i doprowadzą do upadku naszej cywilizacji, to jednak bardzo im ufamy, niż politykom.

IE University przeprowadziło badania wśród obywateli 11 państw Unii Europejskiej. Okazuje się, że ponad 50 procent ludności chce zastąpić polityków robotami i sztuczną inteligencją. Według nich, algorytmy będą do bólu działały zgodnie z prawem i nie będzie żadnej mowy o korupcji i nadużyciach.

Reklama

Co ciekawe, badanie IE University pokazało też, że aż 72 procent Europejczyków chce głosować w wyborach za pomocą smartfonów. Ludzie nie boją się fałszerstw, ponieważ systemy można oprzeć o technologię Blockchain, która praktycznie jest nie do złamania. Niedawno z propozycją zastąpienia polityków wyszli mieszkańcy Chin i Japonii. Raczej na razie nie mamy co liczyć, że stanie się to rzeczywistością, ale na pewno w przyszłości jak najbardziej jest to realne.

Źródło: GeekWeek.pl/IE University / Fot. Pexels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy