Niesamowite roboty od rosyjskiej firmy mają zapewnić nam cyfrową nieśmiertelność

Rosyjska firma Promobot ma bardzo ambitne plany związane z popularyzacją robotów wyposażonych w technologie sztucznej inteligencji. Jej twórca chce za pomocą robotów zapewnić nam, w pewnym sensie, nieśmiertelność.

Głośno to humanoidalnych maszynach z Rosji zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy w państwowej telewizji pojawił się robo-prezenter, który przedstawił najnowsze wieści ze świata z lekką nutą propagandy. Warto tutaj podkreślić, że jest to maszyna w pełni wyprodukowana w Rosji. Wynalazek, który swoim wyglądem przypomina założyciela firmy, wystąpił w programie Viesti w telewizji Rossija24. Wcześniej zrobił prawdziwą furorę na targach w podmoskiewskim parku technologicznym Skołkowo, czyli rosyjskiej Dolinie Krzemowej.

Nagranie z „podchmielonym” robo-prezenterem w roli głównej szybko pojawiło się na serwisach społecznościowych, gdzie zostało uznane na fałszywkę i wyśmiane przez większość Internautów. Sami Rosjanie i fani najnowszej technologii nie wierzyli, że jest to prawdziwy robot. Jednak maszyny Promobot naprawdę istnieją i mogą wyglądać jak dowolny człowiek, a przy tym dysponują bardzo ciekawymi i praktycznymi zdolnościami.

Reklama

Firma otrzymała niedawno ponad 50 milionów dolarów od Kremla na kontynuowanie prac rozwoju projektu. Inżynierowie bezustannie pracują nad poprawą ich mimiki, by jak najbardziej realnie oddawały wyrażane przez siebie emocje. Wychodzi im to całkiem nieźle, ale do ideału pozostała jeszcze daleka droga, o czym możecie przekonać się oglądając poniższy materiał filmowy opublikowany przez firmę na jej kanale na serwisie Youtube.

Oleg Kivokurtsev, twórca firmy Promobot, zapowiedział, że niebawem każdy chętny będzie mógł mieć na własność swojego cyfrowego avatara, który wykona za niego większość codziennych obowiązków, a nawet będzie go reprezentował np. na spotkaniach rodzinnych czy biznesowych. Ale to nie wszystko. Kivokurtsev chce nawet zapewnić swoim klientom życie wieczne, a to za sprawą właśnie humanoidów Robo-C.

W przyszłości jego inżynierowie mają opracować technologie, które pozwolą przenieść wszystkie informacje z naszych mózgów do chmur obliczeniowych, a następnie do robotów. Wówczas nawet gdy umrzemy, nasze wspomnienia przetrwają w robotach, z którymi nasi bliscy i znajomi będą mieli stały kontakt. Może teraz ten pomysł wydawać się abstrakcją, ale za kilka dekad będzie to czymś zupełnie naturalnym.

Źródło: GeekWeek.pl/Promobot / Fot. Promobot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy