Reklama

Apple nigdy nie współpracowało z NSA

Apple wydał oświadczenie zaprzeczając jakoby pracował kiedykolwiek z NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) nad "tylnym wejściem" do swoich produktów. Zapewnia również, że firma nie była świadoma domniemanego istnienia programu nazwanego DROPOUTJEEP, który miałby zapewniać służbom dostęp do iPhone'ów. .

A oto i pełne oświadczenie:

"Firma Apple nigdy nie pracowała z NSA nad stworzeniem "tylnego wejścia" do żadnego ze swoich produktów, włączając iPhone'a. Dodatkowo nie byliśmy świadomi, że celem tego rzekomego programu NSA były nasze produkty. Głęboko troszczymy się o kwestie prywatności i bezpieczeństwa naszych klientów. Nasz zespół nieustanie pracuje by uczynić nasze produkty jeszcze lepiej zabezpieczone i staramy się zapewnić naszym klientom łatwy dostęp do najnowszych aktualizacji. Gdy tylko dochodzą nas słuchy na temat prób podkopywania liderujących w branży zabezpieczeń Apple, gruntownie je sprawdzamy i podejmujemy niezbędne kroki by chronić naszych klientów. Wciąż nie będziemy szczędzić środków by być o krok przed złośliwymi hakerami i bronić naszych klientów przed atakami niezależnie od tego kto za nimi stoi."

To oświadczenie jest odpowiedzią na publikację tygodnika Der Spiegel, który podobno wszedł w posiadanie tajnych dokumentów na temat nielegalnych działań NSA. Według nich DROPOUTJEEP jest programem, który z powodzeniem może być zainstalowany na iPhone'ach. Dzięki niemu podobno można uzyskać dostęp do otrzymywanych wiadomości, listy kontaktów, poczty głosowej, lokalizacji aparatu, a także zdalnego włączenia mikrofonu i kamery. Oprogramowanie mogło też zarówno usuwać jak i przesyłać do smartfonu pliki.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: apple | NSA | iOS | szpiegowanie | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy