Asus zapowiada nowe “rewolucyjne” tablety oraz smartfony

Asus w przypadku urządzeń mobilnych od dawna skupia się na tabletach, a jego smartfony pozostają na dalszym planie. Ma się to zmienić już w przyszłym roku, bo dyrektor generalny koncernu – Jonney Shih - zapowiada w rozmowie redaktorami serwisu AllThingsD nadejście nowych słuchawek.

Shih podkreśla, że był miło zaskoczony, gdy zobaczył, że ludzie faktycznie dzwonią z FonePada, jednak jego zdaniem Asus potrzebuje w swoim portfolio urządzeń, które mieściłyby się w kieszeni. Firma ma zamiar skierować je głównie na rynek amerykański.

Plan jest ambitny, gdyż Asus ma zamiar w 2014 roku zacząć praktycznie od zera na rynku, który od dawna zdominowany jest przez Apple i Samsunga. Sam Jonney Shih zauważa zresztą, że jego firma zaspała, jednak jego zdaniem w Stanach jest jeszcze miejsce na nowego gracza. Prowadzone są już rozmowy z tamtejszymi dystrybutorami, którzy mają pomóc koncernowi w odniesieniu sukcesu.

Reklama

To wszystko nie oznacza oczywiście, że Asus zamierza teraz zaniedbać rynek tabletów, na którym radzi sobie przecież całkiem nieźle. Redaktorzy AllThingsD przypominają ostatnie premiery Tajwańczyków, z których najciekawiej prezentuje się Transformer Book Trio, czyli pracujące pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych urządzenie, łączące w sobie zalety tabletu, notebooka oraz komputera PC. Pytają oni jednocześnie Shiha o dalsze plany Asusa dotyczące serii Transformer oraz PadFone. Ten odpowiada enigmatycznie:

"Czy Asus ma jeszcze jakieś szanse na sukces na rynku smartfonów? Niewykluczone".

Tablety tego producenta cieszą się sporą popularnością, ponieważ nie tylko cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, ale też wyróżniają się na tle konkurencji dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Wystarczy, że firma zastosuje swoją filozofię również w przypadku mniejszych urządzeń i może wyrosnąć na kolejnego dużego gracza.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Asus | smartfony | Android | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy