ASUS ZenFone AR i ZenFone 3 Zoom na CES 2017

ASUS zaprezentował najnowsze smartfony: ZenFone AR i ZenFone 3 Zoom. ZenFone AR jako pierwszy na świecie wśród telefonów obsługuje platformy AR Tango i VR Daydream firmy Google. ZenFone 3 Zoom został z kolei zaprojektowany przede wszystkim pod kątem fotografii. Wyróżnia się smukłą i zgrabną obudową oraz pojemną baterią 5000mAh. W pierwszym modelu zastosowano zoptymalizowany pod technologię Google Tango procesor Qualcomm Snapdragon 821, w drugim natomiast Snapdragon 625.

ASUS ZenFone AR obsługuje platformy AR Tango i VR Daydream firmy Google. Tango jest platformą rzeczywistości rozszerzonej (AR), która za pomocą zgodnego z nią urządzenia wykrywa położenie użytkownika względem miejsc, przedmiotów i obiektów w jego otoczeniu – nie wymaga przy tym ani nawigacji GPS, ani transmisji innego rodzaju sygnałów zewnętrznych. Za pomocą tej platformy projektanci mogą tworzyć różne aplikacje rzeczywistości rozszerzonej, służące użytkownikom m.in. do nawigacji wewnątrz pomieszczeń, trójwymiarowego mapowania rzeczywistości, bądź rozpoznawania otoczenia. Daydream jest wbudowaną w system operacyjny Android platformą do obsługi aplikacji rzeczywistości wirtualnej o bardzo wysokiej jakości grafiki. ASUS ZenFone AR powstał w ścisłej współpracy z Google, dzięki czemu gwarantuje najlepsze wrażenia z użytkowania obu platform. 

Reklama

Najnowszy smatrfon ASUS jest najsmuklejszym i najlżejszym urządzeniem z technologią Tango. Przełom w rozmiarze, jak i wadze możliwy był dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu ASUS TriCam, składającego się z: głównego obiektywu 23 MP oraz obiektywów do monitorowania ruchu i głębi. W przeciwieństwie do innych telefonów wykorzystujących trzy obiektywy, klastrowy układ ASUS TriCam pozwolił na uzyskanie smukłego profilu urządzenia. 

W sercu ZenFone AR znalazł się potężny procesor zoptymalizowany pod technologię Tango - Qualcomm Snapdragon 821 z 8 GB pamięci operacyjnej. Duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i silnym kontraście idealnie sprawdza się przy aplikacjach rzeczywistości wirtualnej – zwłaszcza w roli wyświetlacza zainstalowanego w okularach Daydream View. Szeroki ekran o przekątnej 5,7 cala w technologii AMOLED gwarantuje autentyczną głębię rzeczywistości wirtualnej w rozdzielczości WQHD (1440 x 2560). Urządzenie otrzymało oprogramowanie Android 7.0 Nougat. 

ASUS ZenFone 3 Zoom

ZenFone 3 Zoom to smartfon wyposażony w najlepszy dotychczas w ofercie producenta podwójny aparat. Model ten jest jednocześnie najsmuklejszym smartfonem na świecie z baterią o imponującej pojemności 5000 mAh.

Innowacyjny system fotograficzny modelu ZenFone 3 Zoom składa się z aparatu głównego z matrycą 12MP, przysłoną f/1,7 i szerokokątnym obiektywem 25 milimetrów oraz drugiego aparatu 12MP z obiektywem 56 milimetrów, który pracuje z błys2,3-krotnym zoomem optycznym. Smartfon ma również zupełnie nowy tryb Portret, który lekko zamazuje tło zdjęcia, by podkreślić emocje na twarzy fotografowanej osoby. Do tego ZenFone 3 Zoom ma przedni aparat o jednej z największych rozdzielczości na rynku. Matryca z 13MP dostarczy selfie w wysokiej rozdzielczości, które wykonamy nawet w słabym świetle dzięki funkcji flesza ekranowego – wyświetlacz telefonu działa wówczas jak lampa błyskowa.

ZenFone 3 Zoom mieści pojemną baterię w smukłej obudowie o profilu 7,9 milimetra, wykonanej w całości z metalu. Całe urządzenie waży zaledwie 170 gramów, a zatem jest najcieńszym i najlżejszym na świecie smartfonem o przekątnej 5,5 cala z baterią 5000 mAh. 

Sercem ZenFone 3 Zoom jest procesor Qualcomm Snapdragon 625. Jednostka ta jest ekstremalnie energooszczędna – telefon może czuwać aż 40 dni w sieci 4G. Bateria jest nie tylko wytrzymała, ale może też służyć jako power bank dla innych urządzeń przenośnych.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Asus | ces 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy