Czy telefony Samsunga mają lukę bezpieczeństwa?

W modelach smartfonów Samsunga wyposażonych w procesor Exynos (4310 i 4412) znaleziono lukę, która ma rzekomo umożliwiać kradzież danych właściciela urządzenia, a nawet unieruchomienie telefonu - możemy przeczytać w serwisie Niebezpiecznik.pl. Samsung wysłał nam oficjalne oświadczenie dotyczące zagrożenia.

Błąd wynika z  uprawnień w urządzeniu /dev/exynos-mem, dzięki którym można odczytać całą pamięć fizyczną telefonu. Osoba, która uzyskałaby do niej dostęp może nie tylko kopiować dane, ale także zainstalować i uruchomić swoje programy, a dzięki temu można m.in. śledzić użytkownika.

W internecie pojawiła się już nieoficjalna łatka, dzięki której można wyeliminować lukę. Ponieważ jednak jest to nieoficjalne oprogramowanie, i jak donosi serwis Niebezpiecznik.pl, w niektórych modelach może on doprowadzić do problemów z aparatem i portem HDMI, nie umieszczamy do niego linka

Reklama

Komentarz, jaki otrzymaliśmy od polskiego oddziału Samsunga:

"Samsung jest świadomy potencjalnego zagrożenia związanego z procesorami Exynos i planuje dostarczyć aktualizację oprogramowania tak szybko jak to możliwe.  Problem może powstać wyłącznie wtedy, kiedy użytkowana jest złośliwa aplikacja na zaatakowanych urządzeniach. Niemniej jednak nie dotyczy to większości urządzeń korzystających z wiarygodnych i autoryzowanych aplikacji. Samsung będzie monitorował sytuację do momentu, kiedy oprogramowanie rozwiązujące problem, będzie dostępne dla wszystkich zaatakowanych urządzeń przenośnych".

Serwis Niebezpiecznik.pl podał listę smartfonów Samsunga, które mają posiadać lukę. Prezentujemy ją poniżej:

- Samsung Galaxy S2 GT-I9100,
- Samsung Galaxy S3 GT-I9300.
- Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305,
- Samsung Galaxy Note GT-N7000,
- Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100,
- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000,
- Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Samsung Galaxy Note
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy