Galaxy Note III z elastycznym wyświetlaczem?

Galaxy S 4 jeszcze nie zdążył trafić do sprzedaży, a już pojawiają się plotki na temat innego flagowego modelu Samsunga, który trafi do rodziny Galaxy Note’ów.

Koreańskie źródła podają, że Galaxy Note III zostanie wyposażony w elastyczny ekran AMOLED wykonany w technologii YOUM. Prototypowe urządzenie z tego typu wyświetlaczem mogliśmy podziwiać już podczas targów CES 2013. Czy to oznacza, że smartfon będzie się wyginał na wszystkie strony lub jego ekran będzie nachodził na boki urządzenia?

Według przecieków Samsung planuje zastosować elastyczny ekran YOUM wyłącznie ze względu na jego ponadprzeciętną wytrzymałość. O zrealizowaniu futurystycznych wizji z materiałów promocyjnych Samsunga możemy na razie zapomnieć.

Reklama

Wciąż niewiadomą pozostaje przekątna tego wyświetlacza. Z pierwszych plotek wynikało, że przekątna będzie miała 6,3 cala, jednak ostatnio mówi się, że będzie to “jedynie" 5,9 cala. Teoretycznie ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna, ale sprawę skomplikowało jedno z ostatnich akcesoriów Samsunga, a mianowicie Game Pad.

Producent w oficjalnej specyfikacji podaje, że będzie on kompatybilny z urządzeniami o ekranach od 4 do 6,3 cala. Ta górna wartość jest raczej nieprzypadkowa, ale może chodzić o zupełnie inne urządzenie, którego jeszcze nie znamy (nowy Galaxy Player?).

Czy na pokład Galaxy Note’a III faktycznie trafi elastyczny wyświetlacz? Do tych informacji warto podejść z dystansem, ponieważ plotki o tego typu ekranach trafiają do sieci co kilka tygodni. Poza tym rozpoczęcie masowej produkcji elastycznych wyświetlaczy z pewnością wymagałoby ogromnych nakładów finansowych, a taki ruch wykonany tylko po to, by stworzyć produkt z wytrzymalszym ekranem raczej mija się z celem.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: AMOLED | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy