HTC One 2 będzie aktualizowany przez dwa lata?

Już wkrótce zadebiutuje nowy flagowiec HTC, następca bardzo udanego modelu One. Pora więc na nową porcję danych o M8.

Ostatnio w zasadzie nie ma dnia bez nowego zdjęcia nadchodzącego flagowca HTC. Większość jest oczywiście fałszywa, ale ostatnie zdjęcia udostępnione przez @htcfamily_ru wydają się prawdziwe.

Przedstawiają one model podobny do One'a. Obudowa została wykonana z błyszczącego metalu, a rogi są trochę bardziej zaokrąglone. Z tyłu znajdują się charakterystyczne plastikowe wstawki, chociaż to nie one są wyróżnikiem komórki. Elementem tym jest oczywiście drugi obiektyw aparatu.

Smartfon o kodowym oznaczeniu M8 ma zostać zaprezentowany na targach Mobile World Congress, które wystartują już za tydzień. Oczywiście powyższe zdjęcia mogą przedstawiać jeden z prototypów nadchodzącego urządzenia tajwańskiej firmy. Według HTC Family następca HTC One będzie wyglądał następująco:

Reklama

Najciekawsze jest jednak to, że jeszcze przed premierą następcy One'a HTC sporo obiecuje. Podczas jednej z sesji AMAA (Ask Me Almost Anything) na amerykańskim reddit przedstawiciele tajwańskiej firmy zapowiedzieli, że można spodziewać się długiego wsparcia aktualizacyjnego dla nowych flagowców. Odnosi się to do topowych modeli dostępnych na rynku amerykańskim, ale w przypadku M8 powinno dotyczyć także wersji globalnej urządzenia.

HTC zapewnia, że nowe flagowe urządzenia będą dostawać każdy update Androida przez dwa lata. Zapowiada się więc świetnie, ale firma chyba nie powinna składać tego typu obietnic. Zbyt wiele razy przedstawiciele tajwańskiego producenta obiecywali użytkownikom aktualizacje, których później nie byli w stanie przygotować.

Poza tym trzeba też uwzględnić kłopoty z partnerami. Za przykład można podać brak aktualizacji do Androida 4.4 KitKat dla One X/X+, który wynika z niechęci współpracy ze strony Nvidii. Firma zlekceważyła Tegrę 3, na której bazują globalne wersje urządzenia z 2012 roku, więc HTC nie jest w stanie przygotować oprogramowania z KitKatem. Byłby on dostępny dla amerykańskiej wersji ze Snapdragonem, ale firma nie chce, żeby update otrzymała tylko część użytkowników, ponieważ mogłoby to wywołać większe niezadowolenie niż brak aktualizacji.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Smartfon | Android | HTC One
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy