Lenovo sprzedaje więcej smartfonów, niż laptopów

Najnowsze wyniki finansowe Lenovo nie pozostawiają złudzeń. Chińska firma coraz bardziej skupia się na rynku urządzeń mobilnych, gdzie święci triumfy. Dzięki temu popularny producent po raz pierwszy w historii sprzedał więcej smartfonów, niż notebooków.


Lenovo znane jest w świecie jako największy producent notebooków. O ile to się nie zmieniło, tak firma ta posiada już segment, który może się okazać bardziej opłacalny. W drugim kwartale bieżącego roku Chińczycy sprzedali 15,8 mln smartfonów. Jest to 39-procentowy przyrost w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Jednocześnie wciąż rośnie sprzedaż notebooków tej firmy, choć jest to znacznie mniejszy wzrost, niż w przypadku smartfonów - "zaledwie" 15 proc., co jest i tak ogromnym sukcesem, zważając na fakt, że analitycy już od dłuższego czasu wieszczą koniec ery komputerów. Tymczasem Lenovo wciąż jest w stanie sprzedać 14,5 mln tych urządzeń w przeciągu jednego kwartału.

Dzięki znakomitej sprzedaży smartfonów, Lenovo stało się czwartym największym na świecie producentem urządzeń tego typu. Przyczyniła się do tego między innymi świetna forma na rynku chińskim.

Lenovo nie kryje się ze swoimi zamiarami na przyszłość. To właśnie dlatego na początku roku chińska firma odkupiła od Google Motorolę.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo | Smartfon | sprzedaż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama