LG G5 ze świetną funkcją Always ON

LG G5 dołączy do grona smartfonów wyświetlających informacje na zablokowanym ekranie, o czym przedpremierowo poinformował nas sam producent.

Południowokoreański gigant lubi takie zabiegi. Dlatego nie pierwszy raz poznajemy wybrane cechy jego flagowego smartfona na kilka dni przez premierą. Tym razem dowiedzieliśmy się, że G5 będzie wyposażony w funkcję Always ON, czyli wyświetlanie powiadomień na zablokowanym ekranie. Na razie nie wiadomo, czy będą one widoczne cały czas, czy np. po dotknięciu obudowy lub tylko wykonaniu ruchu w jej pobliżu.

Tak, to rozwiązanie brzmi znajomo. Już przed dwoma lub trzema laty zastosowała je Motorola, a w ubiegłym roku LG oraz Huawei w swoich Nexusach. I dobrze, ponieważ jest to szalenie wygodna funkcja, z której na pewno będziecie korzystać.

Reklama

Ciekawe tylko, jaką matrycę zastosuje LG. Z uwagi na funkcję Always ON najlepszy byłyby OLED, który do wyświetlania obrazu może wykorzystać tylko wybrane piksele, co oczywiście nie nadwyręża baterii. LCD z kolei musi rozświetlić się cały, wiec w jego przypadku funkcja będzie wciąż przydatna, ale okupiona stratami energii.

Wszystkiego dowiemy się już 21 marca, ponieważ tego dnia LG oficjalnie zaprezentuje smartfona G5. Będzie to oczywiście w przeddzień barcelońskich targów Mobile World Congress 2016. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG G5 | smartfon LG | Android | MWC 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy